V oblíbeném boho stylu můžete mít i koupelnu. Musíte však zapomenout na všechna pravidla a konvence

Interier 10. dubna 2021 | 12:54 — Helena Malá
Boho styl si v posledních letech získává čím dál více příznivců. Jeho cílem je odrážet vaši spontánnost a největší výhodou boho stylu je, že nic není špatně. Pokud vám nejsou prvky hippies cizí, můžete si v boho stylu zařídit i koupelnu.
Dalších 6 fotografií v galerii
Boho styl vytvoří z koupelny jedinečné místo / Depositphotos

Je pravdou, že boho styl není pro každého. Osloví jen ty lidi, kteří se dokáží vymanit ze světa plného stereotypů a dokáží otevřít svou mysl. Tento styl vás nebude svazovat pravidly, je náhodný a divoký. V místnosti ve stylu boho nenajdete prázdné místo, vše je zaplněno. Jde o styl, který se mísí do různých kultur a různých časů. Pokud tedy ani vy nechcete být otrokem pravidel, můžete si své bydlení v duchu boho designu vytvořit. Klidně i v koupelně. Poradíme, jak na to.

Boho nejsou jen tuniky a pírka do vlasů

Bohémský styl se promítá v mnoha oblastech. Lidé jej znají hlavně ze světa módy. Charakterizují jej volné halenky a tuniky, velké náušnice, pírka ve vlasech a podobně. A začal se prosazovat i v interiérovém designu. Výjimkou nejsou ani koupelny zařízené v tomto stylu. Trendy je propojit prvky hippies s těmi moderními. Volte dlažby v designu dřeva, obklady s patworkovými vzory nebo volně stojící vany. A dopřejte si opravdovou bohémskou očistu.

Inspirace v 60. letech minulého století

Koupelny v bohémském stylu nacházejí podobně jako módní kousky inspiraci v Americe – v generaci 60. let minulého století, která žila volnomyšlenkářským, nekonvenčním a nespoutaným stylem života. V interiérech se boho styl vyznačuje především úsilím míchat vzory a barvy obkladů, dlažeb i doplňků. Koupelny v bohémském stylu jsou podle odborníků útulné a vzdušné a je v nich patrná snaha vybočit z davu a konzumního způsobu života. Zdůrazňují sounáležitost člověka k přírodě. Boho styl se dá kombinovat i s jinými styly, jako je skandinávský, retro nebo industriální.

Začněte od podlahy

Pokud chcete mít koupelnu v bohémském stylu, volte světlé a spíše nenápadné barvy. Typické je použití dřevěných podlah. Dnes už není problém si do koupelny dřevěnou podlahu pořídit. Nejen z odolných exotických dřevin, na trhu jsou dnes k dostání i typy se speciální úpravou odolávající vlhkosti v koupelně. Počítejte ale s tím, že si za takovou dřevěnou podlahu pořádně připlatíte. Pokud chcete ušetřit, zvolte dlažbu imitující dřevo. Kvalitní kousky na pvní pohled od skutečných prken ani nepoznáte. Koupelně v boho stylu budou nejvíc slušet bílé nebo v barvě buku.

Patchwork koupelnu oživí

Historie patchworku je velmi dlouhá a podle některých pramenů využívali tuto metodu už pravěcí lidé, kteří si vytvářeli deky z různých kousků kůží, do kterých vypalovali rozličné symboly. A s patchworkem rádi pracují i dnešní bytoví designéři. Klidně můžete tento prvek zakomponovat také do své bohémské koupelny. Existují dokonce obklady v patchworkovém stylu. Nakládejte ale s tímto prvkem opatrně a spíše jej využijte jako dekoraci. Stačí patchworkovými obklady ozdobit jen jednu stěnu, například za vanou nebo za umyvadlem. Dodá to vaší koupelně tu správnou rebelskou atmosféru.

Vsaďte na barevné doplňky

Zatímco obklady a dlažby je lepší v koupelně zařízené v boho stylu volit spíše světlé a nenápadné, na doplňcích se můžete barevně vyřádit. Klidně si pořiďte doplňky v modré, zelené či cihlové barvě. Pokud nechcete, aby vaše koupelna působila přeplácaně, zvolte vždy jen dva různé odstíny. Hravé barevné akcenty najdou v bohémské koupelně uplatnění prakticky kdekoliv – na dřevěných a kovových svícnech, koupelnových předložkách, dózách či dekorativních soškách. Velmi zajímavě bude v koupelně v boho stylu vypadat také zrcadlo ve velkém zlatém nebo dřevěném rámu.

Umyvadla s konzolou a vany do prostoru

Sanita v boho koupelnách působí ležérním, až doslova nespoutaným dojmem. Časté je použití jen umyvadel s konzolou nebo volně stojících van, které mohou být také barevné. Vždy ale vybírejte barvu, která bude ladit s ostatními doplňky v koupelně. Uzavřené poličky a skřínky v bohémských koupelnách takřka nenajdete, častěji se v nich vyskytují otevřené kovové regály nebo proutěné koše. A nezapomeňte ani na rostliny. Do koupelny se hodí rostliny milující teplo a vlhko, o kterých jsme psali zde.

Zapomeňte na zažité konvence

Pokud chcete vytvořit koupelnu, která bude mít tu opravdovou bohémskou atmosféru, hlavně se nebojte popustit uzdu své fantazii a projevit svou individualitu. Zapomeňte na všechna pravidla a konvence. Na podlahu můžete klidně zvolit třeba výraznější vzor dlažby a zkombinovat jej s obkladem ve tvaru cihliček. Bohémským interiérům svědčí také obrazy na stěnách.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu