Miniskleník. Originální a plně funkční dekorace, kterou nepřehlédnete
Miniskleníky mohou vypadat různě. Jsou jednoduché, moderní, romanticky zdobné, s osvětlením i na dálkové ovládání. Zatímco některé se vejdou na parapet, jiné můžete postavit na stůl nebo pověsit na stěnu. Krom toho, že jsou v místnosti krásnou dekorací, nabízejí celou řadu výhod.
Pro sazenice i exotické rostliny
Dají se využít pro naklíčení semínek, předpěstování nejrůznějších sazenic, sázení bylinek i pěstování exotických rostlin. Uzavřený prostor totiž nabízí vyšší teplotu i větší vlhkost vzduchu, než je uvnitř domu. Dovnitř miniskleníku můžete vložit květináč s rostlinkou, nebo si pomocí hlíny, kamínků, mechu a semínek vytvořit svůj vlastní lesní ekosystém.
Většina miniskleníků má vyjímatelnou výplň z průhledného materiálu. Může to být sklo, anebo plast. K rostlinkám se tím pádem dostane potřebné světlo, pomocí otevírací střechy či okénka se pak dají zalévat. Pokojový miniskleník najde uplatnění v interiéru, ale také na balkoně či na terase.
Miniskleník vyrobený podomácku
Pokud se vám nechce investovat do designového miniskleníku, můžete si jej vyrobit sami. Bohatě postačí jakákoliv menší starší skleněná vitrína, pro kterou najdete nové využití. Miniskleník se dá však vytvořit také ze starších vyřazených oken nebo velké zavařovací sklenice. Stačí ji otočit dnem vzhůru a rostlinky nezapomenout pravidelně zalévat. Dále čtěte: Kokedamy. Netradiční a jednoduchý způsob, jak oživit interiér zelení.