Udělejte si doma přes zimu vlastní botanickou zahradu pomocí hotových terárií s rostlinami

Interier 25. října 2021 | 17:20 — Mirka Malá
Podzim a zima jsou pro všechny obdobím roku, kdy trávíme podstatně méně času venku v přírodě a stále více hodin jsme zavření uvnitř, ať už kancelářích, nebo doma. Bytoví designéři proto stále vymýšlejí, jak si toto dlouhé období doma zpříjemnit.
Další 1 fotografie v galerii
Terária se sukulenty a dalšími rostlinami jsou hitem současného dekoru / Shutterstock

 

Skandinávský styl je jedním z řešení. Přináší více přírody a přírodních materiálů a rovněž spoustu dekorací, které dokáží vytvořit příjemnou domácí atmosféru. Jednou z nich jsou pochopitelně také zelené rostliny. A právě nyní je trendem vytváření domácích zelených koutků či malých botanických zahrad pomocí hotových terárií s rostlinami.

Proč zrovna terária

Naplnit svůj domov rostlinami je něco, co vytváří uvolňující atmosféru a navíc to skvěle vypadá. Jde o dotek přírody ve vašem vlastním uzavřeném prostoru. Ať už se jedná o velké rostliny nebo ty malé v květináčích, rostliny jsou skvělým doplňkem do každé domácnosti, obvzlášť v zimním období. A terária jsou další skvělou věcí, jak pozvednout dekor na vyšší úroveň.

Pod pojmem terárium si většina lidí představí skleněnou nádobu s rybičkami. V tomto případě jde ale o nespočet nádob různých tvarů a dokonce i s různými otvory pro snadný přístup, které jsou naplněny zeminou a rozmanitými rostlinami. Terárium rovněž generuje přirozenou vlhkost z půdy, která se pak odpařuje z listů, aby se vytvořil nádherný miniekosystém.

Terária, která jsou k dispozici v různých tvarech a velikostech, se rozhodně vyplatí instalovat jako nádhernou, živou a přírodou kypící dekoraci vašeho domova. Ti, kdo nechtějí trávit čas tím, že do terárií budou dávat zeminu a sázet různé rostliny, si mohou vybrat z nepřeberného množství hotových terárií s rostlinami, kterými už jen svůj domov můžete dekorovat a vytvořit si vlastní malou botanickou zahradu, třeba v obývacím pokoji.

Z jakých hotových terárií můžete vybírat

Většina terárií je samozřejmě ze skla. Jsou ale terária celoskleněná, nebo taková, jež mají kovovou nebo dřevěnou konstrukci se skleněnou výplní. A všechny tvary, na které designéři přišli, se snad ani nedají vypsat.

Existují například terária s rostlinami ve tvaru velké baňaté láhve s otvorem v předu, abyste rostliny mohli pohodlně zalévat. Zajímavé a velmi dekorativní jsou rovněž terária ve tvaru lucerny. Existují rovněž terária s rostlinami ve tvaru různých mnohoúhelníků, mohou to být i velké skleněné koule a v neposlední řadě pochopitelně i klasická obdélníková terária. Pokud si jich pořídíte hned několik, máte rázem doma nádherný botanický koutek. A pokud si raději všechno děláte sami, stačí jen nakoupit samotné nádoby, nebo použít například velké sklenice, které máte ve sklepě, nakoupit zeminu a rostlinky a terária si snadno vyrobit i doma. Dále čtěte: Lávové lampy se vracejí do bytového designu. A jsou krásnější než kdy předtím.

Zdroj: Stylist.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Historie se bohužel opakuje. Pohádka Tajemství staré bambitky nebude, zrušil ji covid

Psi občas vyvádějí pro lidi nepochopitelné věci....

Jak uskladnit zelí, aby vám vydrželo až do jara a zůstalo...

Tipy, díky kterým vyčistíte dveře sprchového koutu tak, že...

Jak se zaručeně zbavit nepříjemného vrzání dřevěné...

Překvapte návštěvu tímto andělsky nadýchaným a vláčným...

Nastal ideální čas na rytí záhonů. Než se do toho...

Zavřít reklamu