Zrcadlo v ložnici může přivolat nevěru. Jak to vyřešit, aniž byste se ho museli vzdát?

Interier 21. listopadu 2017 | 09:54 — Marie Drahá
V ložnici by nemělo být zrcadlo, radí zastánci starodávného čínského umění Feng Shui. Když odráží obraz, odráží i tok energie, a tím vyvolává neklidné prostředí. Jenže ruku na srdce. Kdo z nás ho tam nemá? Máme řešení!
Další 4 fotografie v galerii
Přemýšlejte o tom, jak máte ložnici uspořádanou - zrcadlo v ní hraje důležitou roli / Shutterstock

Spousta lidí, malá koupelna. Ráno se v ní v klidu těžko namalujete. Právě proto má řada z nás minimálně nástěnné zrcadlo také v ložnici. První a nejzásadnější rada však zní: nevěšet jej nikdy tak, aby se v něm odrážela postel. V noci, když spíte, jste totiž nejzranitelnější. O důležitých pravidlech v případě výběru postele jsme psali zde. Zrcadlo nemá viset ani přímo proti dveřím - odráží totiž vyživující energii. A pozor! Velmi podobný efekt jako zrcadlo mají veškeré lesklé materiály, TV a PC monitor.

Velmi moderní je používat velká zrcadla na dveřích šatní skříně. Jenže to je podle Feng Shui vše, co nám zrcadlo pozitivního přinese. Zrcadlo v ložnici podle výkladu umění indikuje vstup někoho dalšího do vztahu páru, který ložnici obývá. Velmi často tak způsobuje potíže s nevěrou!

V případě, že teprve zařizujete byt, se můžete rozhodnout, jestli zrcadlo ano, nebo ne. Pokud už jej v ložnici máte, existuje několik možností, jak proudění negativní energie zabránit. Zrcadlo schováte na noc pomocí šátku, dekorační tkaniny nebo roletky. Naprosto originální budou okeničky.

U skříní existuje bohužel zřejmě jediná možnost: zakrývat zrcadlo na noc přehozem nebo dekou. Vkusné ani estetické to však není. Ideální variantou je proto mít zrcadlo z vnitřní strany skříně. Poslouží, když se strojíte ráno do práce, a během noci o něm ani nevíte.

Co se zrcadlem na stěně?

Nejjednodušší variantou je přehodit jej šátkem. Hezkým možná pro váš pocit, ale útěchou vám může být fakt, že zakryté zrcadlo kromě vás nikdo nevidí. Jen pozor, aby vám nespadlo a nerozbilo se! Zajímavým nápadem je navrtat z každé strany nad zrcadlo úchytky podle vašeho vkusu. Za ně přichytíte jakoukoliv látku – šátek, tylovou záclonu, lehký závěs. Vyřešit to ale můžete podobně jako u oken. Navrtáte závěsnou tyč (ať už okenní, nebo třeba kuchyňskou, jako máte na kachličkách) a díky ní budete závěs jednoduše stahovat a zatahovat. Nejvhodnější materiály jsou ve všech případech přírodní jako dřevo, bavlna nebo plátno.

Originální řešení

Nejzajímavějším a nejdražším řešením budou okenice. Když můžou zakrýt okno, proč ne zrcadlo? Jak na to? Klidně kulatý nebo oválný typ zrcadla můžete obepnout dřeveným rámem a na panty připevníte na míru vyrobené dřevěné okenice, které by měly mít z každé strany prostor. Barvu už jen lehce sladíte se zbytkem interiéru. A pokud bude rám dostatečně hluboký, co takhle si navěšet na vnitřní strany okenic na háčky naušnice?

Náš tip:

Zrcadla je podle Feng Shui dobré věšet tam, kde se schází větší společnost – například do jídelny nebo obývacího pokoje. Nahromaděnou pozitivní energii totiž násobí.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu