Hudba jako téma domácnosti. Vyzdobte si jí byt!

Interier 10. prosince 2017 | 13:43 — Marie Drahá
Milujete hudbu? Domácnost by měla odrážet povahu a záliby jejích majitelů. Získává tím duši. Povlak na polštářek s notami, závěsné hodiny ve tvaru houslového klíče nebo s klaviaturou, staré housle na zeď - možností je celá řada, inspirujte se.
Další 4 fotografie v galerii
Staré gramofonové desky jsou na zdi nápaditou dekorací / Pixabay

Okopírovat vybavené prostory nákupních center s nábytkem umí všichni. Není nic jednoduššího. Usnadňují to navíc plánovače, které firmy zveřejňují na svých webových stránkách. S dekoracemi, které netřeba podceňovat, protože hrají v domácnosti velkou roli, to ale už každý neumí. Je to přitom snadné: začněte třeba u vlastních koníčků. Co takhle hudba?

Samolepky na zeď

Pro milovníky hudby jakéhokoliv žánru se nabízí hned několik variant. Nejsnadnější jsou nálepky. Seženete je v některých obchodech s dekoracemi a nábytkem, v papírnictvích, největší výběr je však na internetu. Stačí jen zapřemýšlet, jestli se vám do interiéru víc hodí zobrazené hudební nástroje, hudebníci, noty nebo razítka či nápisy s hudebními styly. Cena začíná na stovkách korun.

Noty v rámu

Máte v rodině muzikanta, který skladuje staré noty ještě snad ze školních dob? Zkuste ho oslovit, třeba se některých rád zbaví! Pak už jen stačí koupit rámečky dle vlastního výběru a aranžovat. Pro všechny případy, noty seženete klidně za pár korun i na internetu. Důležité zásady, kterými je třeba se řídit, když máte doma piano, si můžete přečíst zde.

Hudební stěna

A u starých not ještě zůstaneme. Jedna z variant, jak je využít, je totiž polepit jimi škaredý kus zdi. Noty lze skládat pomocí speciálního montážního lepidla úhledně vedle sebe nebo zajímavě přes sebe, fantazii se už meze nekladou. V každém případě budete originální.

Krojované nákresy

Je tady něco pro milovníky folkloru! Skanzeny i některá knihkupectví nabízejí barevné náčrty krojů z dané oblasti ve formátu A4. Připevníte je do rámů a líbivá dekorace je na světě.

Panenky v kroji

Kdo by si je nepamatoval z domácností našich babiček? Pokud jste ji nezdědili, krojovanou panenku seženete jednoduše na internetu. Stačí zadat do vyhledávače a vyběhne vám řada odkazů. Panenek se vyrábí desítky, ne-li stovky variant i velikostí.

Gramofonové desky

Na ty zkrátka nemůžeme zapomenout. Pokud jste se zatím s nimi nedokázali rozloučit, mohou vám ještě dobře posloužit. Jestli jimi ozdobíte chodbu nebo celou stěnu, záleží už jen na vás. Tip: Z vynylových desek vyrobíte klidně hodiny, závěs nebo podtácky.

Staré nástroje

Kde je sehnat? U výrobců, muzikantů, v bazaru. Zaplatit deset tisíc za housle, které pověsíte na zeď, je docela zbytečné. Pokud však na nápad netlačíte, poptejte se. I bez známosti se dají sehnat s trochou štěstí za 500 korun. Stejně jako trubka nebo kytara se budou hezky vyjímat i na poličce nebo postavené v rohu místnosti.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...

Agresivní ovoce, víno i jiná špína. Mnohé skvrny na...

Volba psa napoví mnohé o vaší povaze. Jorkšíra si...

Jak vybrat nádobí podle materiálu aneb není hrnec jako hrnec

Zavřít reklamu