Kožešiny dodájí vašemu bytu nádech luxusu! A navíc krásně zahřejí

Interier 26. září 2017 | 18:20 — Anna Novotná
Kožešina dokáže v bytě udělat neskutečné divy! Interiér rázem získá nádech luxusu. A je jedno, zda zvolíte kožešiny přírodní nebo umělé, výrobci už dokáží tento materiál perfektně napodobit. I když je jasné, že přírodní kožešina je zcela jedinečná.
Dalších 10 fotografií v galerii
Kožešiny byt nádherně proteplí / Pinterest

Kožešiny v interiéru mohou mít různé podoby. Nejčastěji se objevují v ložnicích. Někdo nedá dopustit na kožešinovou předložku před postel, jiný přehodí kožešinu elegantně přes postel. Někteří zase kožešinu dají na zeď místo obrazu. Fantazie je jen na vás.

Parádu nadělají kožešiny i v jiných místnostech, například v obýváku. Nápadů je moc. Od malých kožešinových polštářků přes plédy, přehozy, kožešinové sedáky až po kožešiny na zem. Pro umístění kožešin a kůží prakticky neexistují žádné hranice. Vypadají nádherně v minimalistických, klasických i romantických prostorách. Perfektně doladí také koloniální či etno styl. Kožešiny dokáží také změkčit ostré linie bydlení ve stylu high-tech. Výborně ladí s dřevem, keramikou, sklem, kovem i cihlou.

Velkým nestárnoucím trendem jsou zvířecí kůže, které jsou k dostání v různém provedení. Zajímavě vypadají i ty dobarvované a jejich pořízení vás určitě nezruinuje. Hovězí kůže se dají pořídit už za pár tisíc korun.

Údržba kožešin není žádná věda. Umělé chlupatice jen vytřepete a vyčešete jemným kartáčem ve směru vlákna. Případné znečištění odstraníte jemným vytíráním roztoku vody a kvalitního pracího prášku.

Poradíte si ale i s údržbou kožešin pravých. Kožešinu nejprve vyklepeme, pak vytřeme technickým benzínem, acetonem, perchloretylenem nebo podobným těkavým odmašťovadlem. Lze použít i technický líh, ten prý dodává srsti lesk. Pak si sežeňte piliny z nepryskyřičnatého stromu (tedy ne ze smrku nebo borovice), případně hrubou mouku nebo krupici. Sypký materiál nechte nasáknout odmašťovadlem (jednoduše se obojí dá do misky a promíchá), a poté směsí důkladně vytřete srst. Díky sypkému materiálu se odmašťovadlo dostane k celému povrchu chlupu. Nechte ještě nějakou dobu působit a potom vše znovu vyklepejte.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

Pokud si pořizujete koťátko, je velmi důležité dopřát mu...

Klasický versus elektrický zavařovací hrnec. Vyberte si ten...

Kořenová čistička je přírodní, vyčistí odpadní vody...

Ne každý pes je vhodný na běhání. Plemena s krátkým nosem...

Svíčka z pomeranče nepotřebuje ani vosk, ani knot. Vyrobíte...

Lopatkovec je nenáročný, někdy ale přestane kvést nebo mu...

Zavřít reklamu