Potřebujete zamaskovat oprýskaný strop? Zkuste tuto vychytávku, která dodá šmrnc každému interiéru

Interier 10. října 2018 | 15:43 — Marie Drahá
Flekatý nebo oloupaný strop sice není tolik na očích jako stěny, ale pozornosti neunikne. Už vás omrzely klasické barvy a chtěli byste nějakou změnu? Pak vsaďte na polystyrenové kazety. Tato levná a praktická vychytávka dokáže během chvilky zatraktivnit jakýkoliv interiér.
Dalších 6 fotografií v galerii
Montáž kazet je jednoduchá a výsledek stojí za to / Shutterstock

Stropní kazety jsou výhodné v tom, že dokážou překrýt jakékoliv praskliny, nerovnosti či další poškození. K vidění bývají v kancelářích, hotelích a stále častěji i v českých domácnostech. Na rozdíl od klasické bílé barvy jsou totiž dekorací mnohem zajímavější. Často se kombinují s lištami nebo ozdobnou rozetou. A obložit jimi lze pochopitelně i stěny.

Interiér v jednom stylu

Kazety se nejčastěji vyrábějí ve velikosti 50 x 50 cm. Kolik jich na danou místnost potřebujete, si jednoduše spočítáte. Problém bude spíš vybrat dekor, kterých je na trhu celá řada. Buď můžete sladit celou domácnosti v jednom stylu, nebo naopak zvolit pro každou místnost jiný vzor – záleží jenom na vás. Vhodné obložení místnost zateplí a navíc zútulní, psali jsme zde.

Jednoduchá montáž

Polystyrenové čtverce se lepí přímo na strop a jejich montáž je velmi jednoduchá. Stačí strop předem pořádně odmést, případně lehce odmastit, aby na něm lepidlo dobře drželo. Kazetám nevadí ani vlhkost, vyhýbat se jim tedy nemusíte ani na toaletě nebo v koupelně. Protože nejsou drahé, můžete je kdykoliv strhnout a obměnit. Se stropními kazetami vykouzlíte zajímavé 3D obrazce, jdou dokonce přetřít akrylátovými barvami.

Tepelná i zvuková izolace

Navzdory nízké ceně je životnost kazet vysoká, navíc není nutné je nijak udržovat. Jejich výhodou je také izolace, a to tepelná i zvuková. Jsou tak ideální variantou do místností pod půdu a všude tam, kde jsou tenké stropy a je často slyšet každé slovo. Oblíbené jsou i v panelácích.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do...

Kanárské ostrovy se těší mimořádné oblibě. Navštivte...

Na co se připravit při cestování autem. Pozor, ať si svojí...

I v Čechách si užijete úžasné a navíc zdraví prospěšné...

Kvůli mutacím přibyly další červené země. A na co se...

Pravidla cestování se mění téměř každý den. Aktuální...

Zavřít reklamu