Odkládáte výměnu oken na jaro? Víme, proč to není dobrý nápad

Interier 02. listopadu 2018 | 08:23 — Marie Drahá
Řada lidí se mylně domnívá, že pro výměnu oken je nejlepší teplé počasí. Opak je pravdou! Mimo sezonu jsou kratší čekací lhůty, větší slevy a poctivější montáž. Dělníci totiž nejsou tolik zavaleni prací jako v létě. Pokud chcete dát sbohem starým okenicím, udělejte to ještě teď. Ušetříte.
Další 3 fotografie v galerii
V zimě mají firmy daleko méně zakázek, dostanete slevu / Depositphotos

Výměna oken v zimě je naprosto běžná. Výroba jede po celý rok, stejně tak i montáž. Okna je totiž možné měnit až do 10 °C pod nulou. A přizpůsobeny jsou tomu i materiály, které oknaři běžně používají. Vy se přitom vůbec nemusíte bát, že vám byt či dům prochladne. Výměna v chladnějším období totiž probíhá postupně. Okno se vybourá a okamžitě se osadí nové, aby se eliminovaly tepelné ztráty v místnosti. A pak se jde dál.

Ušetříte náklady za vytápění už tuto zimu

Čekat do jara se zkrátka nevyplatí hned z několika důvodů. Jako první zmiňme peníze. Pokud si objednáte nová okna v tomto období, můžete ještě letošní sezonu na topení výrazně ušetřit. Pořád máme před sebou několik chladných měsíců. Výměna oken trvá obvykle den, maximálně dva a neznamená nijak velké stěhování interiéru ani extra nepořádek. Stačí udělat oknařům k oknům přístup a na zem hodit pár kartonů.

V zimě dostávají zákazníci větší slevy

Ušetřit můžete hned dvojnásob. Zatímco od května do srpna se firmy prakticky nezastaví, v chladnějším období takový nápor zákazníků nemají. Tím pádem se můžete kromě dnes už standardních slev, kterými lákají výrobci klienty, dočkat dalších výrazných úlev.

Na okna nebudete čekat měsíce

Objednat si nová okna přes sezonu znamená čekat i deset týdnů, než vám je přijdou dělníci namontovat. I v plném obsazení mají totiž plné ruce práce a je třeba počítat s nejzazším termínem uvedeným ve smlouvě. Nezřídka jej firmy i překročí. Mimo sezonu jsou okna někdy hotová už za několik týdnů. Chcete, aby plastová okna vydržela? Pár věcí, na které byste neměli zapomenout, než přijdou mrazy, najdete zde.

Mimo sezonu se dočkáte kvalitnějšího servisu

Měli jste někdy doma oknaře v létě? Možná přijeli až v sedm večer, protože se celý den nezastavili. Práce přes sezonu pro ně bývá často úporná. Pracují nad rámec a firmy jsou dokonce nuceny často nabírat i brigádníky. Toužíte po tom, aby vám okna za desetitisíce korun montoval vyčerpaný dělník nebo člověk, který to dělal párkrát v životě? Pak zvolte chladnější období, kdy je mnohem větší pravděpodobnost, že si dají oknaři na montáži záležet.

Jediná věc, na kterou byste mohli brát ohledy, je zapravení oken. Vnitřní je možné provést okamžitě po montáži, venkovní vyžaduje teploty nad nulou. Ale ani takové dny se zimě nevyhýbají. Spolehlivá firma jej provede hned, jak to bude možné.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...

Agresivní ovoce, víno i jiná špína. Mnohé skvrny na...

Volba psa napoví mnohé o vaší povaze. Jorkšíra si...

Jak vybrat nádobí podle materiálu aneb není hrnec jako hrnec

Zavřít reklamu