Police jsou hitem. Několik důvodů, proč jimi nahradit dražší kuchyňské skříňky i knihovny

Interier 06. prosince 2018 | 11:57 — Marie Drahá
Jsou levné, vypadají elegantně, vzdušně a namontovat je zvládne každý začínající kutil. Řeč je o policích, které skvěle zastoupí nejrůznější komody, skříňky a přitom jsou mnohem levnější variantou. Proč by ani vám neměly v interiéru chybět?
Další 4 fotografie v galerii
Kvůli spoustě knih nemusíte hned pořizovat drahou knihovnu / Depositphotos

Větší kusy nábytku nahrazují policemi všichni, kteří mají menší byt, v něm nedostatek světla, chtějí něco vystavit na odiv nebo jenom jednoduše nemají peněz nazbyt. Díky poličkám může totiž vypadat interiér stejně luxusně jako v nábytkovém studiu. Chce to jenom nápad, vhodný výběr uchycení i barev. Ať už budete vybírat police do kuchyně, do koupelny nebo do předsíně, nezapomínejte přitom na několik důležitých věcí: jaký je styl místnosti, kam chcete polici umístit, jaký prostor pro ni máte a také k čemu bude sloužit.

1. Rozmanitý výběr

Prvním z důvodů, který by vás mohl přesvědčit o tom, že police mají v každém bytě své místo, je jejich obrovská škála. Police jsou v obchodech k dostání v nejrůznějších velikostech, tvarech i barevných variantách. Levnější jsou vyrobeny z dřevotřísky, lamina, dražší pak z masivu. Pochopitelně jsou na trhu i police ze skla nebo jiných materiálů. Vybere si skutečně každý.

2. Hodí se do každého interiéru

Nahlédněte do katalogů s nábytkem a zjistíte, že police zdaleka nejsou doménou pouze rustikálních obydlí nebo starších chalup. Designéři jich často využívají i při návrzích moderních interiérů. Oproti uzavřeným komodám mají totiž jednu nespornou výhodu: dokážou prostor prosvětlit, opticky zvětšit a neuvěřitelně odlehčit. Vzhled jakékoliv police přitom změní různé typy konzol. Některé police mají dokonce prostor pro uschování kabelů.

3. Jsou multifunkční

Použít je můžete do kuchyně na odkládání hrníčků, talířků či kořenek. Hodí se ale také do koupelny na odkládání ručníků či drobné hygieny, naskládané nad sebou pak nahradí hamatnou knihovnu. Vždy je ale třeba myslet na vhodný materiál (v případě koupelny odolný proti vlhkosti) a především nosnost. Plné police knih se pořádně pronesou. A pohlídejte si i velikost. Menší věci na široké polici vypadají utopeně. U poliček s kořením je pak praktická přední hrazda a bočnice.

4. Praktická dekorace za pár korun

Zatímco ceny veškerého nábytku začínají na tisících korunách, ceny nástěnných polic na stovkách. Roli hraje pochopitelně materiál i vzhled, přesto jsou police nejlevnějším řešením pro všechny, kteří si chtějí zařídit pronajatý studentský pokoj nebo vlastní obydlí, ale disponují přitom nižším rozpočtem. Nápadů a inspirací, jak na to, je na internetu celá řada. Bojíte se prachu? Postavte si na police takové věci, které často využíváte. Nestačí se usadit. Interiér oživí také skleněné vitríny. Vyřeší rovněž problém s prachem na dekoracích či knihách.

5. Jednoduchá montáž

Žádné přemlouvání řemeslníků a zbytečné náklady navíc. Na přimontování polic vám většinou postačí pár šroubků, hmoždinek, hřebíků, vrtačka a vlastní ruce. Vždy si předem zjistěte, do jakého materiálu vrtáte a vruty tomu přizpůsobte. Není od věci se také ujistit, že místy neprocházejí elektrické kabely. Takové vrtání by vás totiž mohlo přijít naopak pěkně draho.

Náš tip

Zkuste si z různých polic vyrobit policový systém. Stane se zajímavou dekorací v obýváku i v předsíni. S trochou šikovnosti může suplovat i menší šatnu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hana Zagorová je v nemocnici kvůli komplikacím s koronavirem. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu o ni mají fanoušci strach

Světelné řetězy dodají interiéru příjemnou atmosféru....

Vřesy jsou typicky podzimní rostlina. Jejich pěstování v...

Jak vyzrát na vedro v podkroví

Důvody, proč vaše kočka odmítá používat kočičí toaletu...

Kontinentální postel se od běžné neliší jen výškou. Je...

Interiéry v přírodním duchu jsou v módě. Dozdobte je...

Zavřít reklamu