Růžová nemusí být kýč. Interiér umí zútulnit, zjemnit a dokonce i opticky zvětšit

Interier 18. května 2019 | 16:29 — Marie Drahá
Když se řekne růžová, vstávají některým vlasy na hlavě. Kontroverzní barva si však takové opovržení rozhodně nezaslouží. Stejně jako outfit, ani interiér nemusí díky ní vypadat jako domeček pro Barbie. Stačí si jen pohrát s odstíny.
Dalších 7 fotografií v galerii
Minimalistické pojetí interiéru, kde se růžová kombinuje s odstíny bílé a černé / Internet

Dávno neplatí, že růžová je sladká barva pro holčičky. Své místo našla i v šatníku mužů a společný interiér není výjimkou. Nabízí širokou paletu odstínů, takže umí být něžná, romantická i extravagantní zároveň. Růžová je inspirativní a dodává energii. Jde o veskrze pozitivní barvu, na kterou byste v interiéru neměli zapomenout. Umí totiž prostor opticky zvětšit.

I to je jeden z důvodů, proč se často objevuje nejen na fasádách domů, ale také na stěnách. A nemusí jít přitom o kýč. Pokud totiž vymalujete místnost například růžovou porcelánovou, pokoj zútulníte a dodáte mu patřičnou eleganci, aniž by si samotné růžové vůbec někdo všiml.

Ale můžete být samozřejmě odvážnější. Jak sytá růžová bude, záleží pouze na odstínech a množství bílé a červené, jejichž smícháním tato barva vzniká. Pozor je však třeba dát si na světlo. Čím víc jej na růžovou barvu dopadá, tím měkčí a sladší tato barva vypadá. Při vybavování interiéru na to myslete.

Kam všude se růžová hodí?

Růžová je nejčastěji k vidění v pokojích pro holčičky, ale bát se jí nemusíte ani v jakékoliv další místnosti v bytě. V obývacím pokoji nebo v ložnici neuděláte chybu s korálovou nebo s odstínem čajové růže. Zaujme na zdech, nábytku i doplňcích – nikoliv však všude najednou. S růžovou je třeba šetřit a platí, že méně znamená více. Pokud toužíte na tuto barvu upozornit, sáhněte po purpuře, která vzbuzuje vášeň. Nápaditá bude v růžovém odstínu i tapeta.

Do koupelny se hodí chladné tóny. Nejvíce zaujmou na kachličkách, pořídit si ale můžete v růžové také doplňky – osušky, ručníky, koš na prádlo nebo lahvičky na kartáčky a mýdlo. Nikdy však nekombinujte obojí.

Jestli toužíte dostat růžovou do kuchyně, nemusíte hned měnit linku. Na trhu jsou k dostání nápadité retro spotřebiče v pastelovém odstínu, za které se stydět určitě nebudete. A nezapomeňte při výběru barev ani na chodbu. Jak už bylo řečeno, i tmavé úzké prostory dokáže vhodný růžový odstín zvětšit k nepoznání. Na rozdíl od bílé také zútulnit. Tato barva rovněž zjemní interiér v industriálním duchu.

S čím zkombinovat růžovou?

Růžová si výborně rozumí se všemi odstíny modré. Osvědčená je také kombinace s šedou nebo s bílou, která působí jemně a moderně. Nebojte se však růžovou spárovat ani s jinými barvami - vždy totiž záleží na sytosti a odstínu. Také šedá v kombinaci s dalšími barvami dokáže vytvořit překvapivě atraktivní design, dočtete se zde.

Objevte i kouzlo starorůžové

Kdo nepřišel na chuť klasické růžové, může sáhnout po jejím nenuceném odstínu. Starorůžová působí harmonicky, elegantně a co se materiálů týče, výborně se doplňuje s betonem. Zapomeňte na to, že jde o barvu staromódní. Naopak. Starorůžová je stálicí, která nikdy z módy nevyjde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách nejbarevnějších míst v okolí

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách...

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Kam vyrazit k moři na sklonku léta. S naším výběrem...

Tu krásu nelze popsat slovy, tu zkrátka musíte vidět

Zavřít reklamu