S čím vším se dá kombinovat tmavě modrá? Některá spojení vás možná překvapí

Interier 04. června 2019 | 08:01 Marie Drahá
Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv odstín, s modrou barvou při vybavování domácnosti nikdy vedle nešlápnete. Naprostým favoritem je pak tmavě modrá. S jakými barvami jí to v interiéru nejvíc sluší?
Dalších 8 fotografií v galerii
Dominantní kousek obýváku v tmavě modré rozhodně pozornosti neunikne / Internet

Nerazí tolik jako černá, na eleganci jí to přitom nikterak neubírá. Tmavě modrá barva je roky jedničkou nejen u módních návrhářů, ale také bytových designérů. Pokud toužíte po nadčasovém bydlení, rozhodně po ní sáhněte. Inkoustová kráska vás nezklame.

Kam se nejvíc hodí?

Tmavě modrá barva má uklidňující účinky, takže se skvěle hodí do míst, kde hodláte relaxovat. Může to být obývací pokoj, ložnice nebo třeba dětský pokoj. Právě tam bude mít hned dvojí význam: zlepšuje totiž také schopnost soustředit se. S modrou si však můžete zařídit i elegantní kuchyň a v případě koupelny také není třeba váhat. Tmavě modrá je barva, která na sebe umí upoutat pozornost – ať už na stěně, v podobě nábytku nebo nejrůznějších dekorací.

Kombinujte ji s bílou nebo zlatou

Kdo při kombinování barev tápe, uchýlí se často k modrobílé variantě. A rozhodně neudělá chybu. Je to totiž klasika, která se neomrzí. Navíc ji lze jednoduše zpestřit třetí barvou, která interiér pořádně rozsvítí. Velký obdiv sklidí například bílý nábytek v kombinaci s modrou stěnou a zlatavými doplňky. Tato kombinace je módní, stylová a přitom útulná.

Černá potěší hlavně pány

Přemýšlíte, jak by vypadala tmavě modrá v kombinaci s černou? Do menších prostor ji doporučit nelze, ale vyhýbat se jí rovněž nemusíte. Obdiv sklízí zejména u mužského publika. Hodí se do pracovny, ale překvapivě také do ložnice, kde můžete tvrdou kombinaci zjemnit některým ze světlejších odstínů.

Hodí se i žlutá a oranžová

Stejně jako se s tmavě modrou krásně vyjímá zlatavá, je osvědčená její kombinace se žlutou barvou. Spíš než po pastelovém odstínu se však poohlédněte po sytější variantě. Příliš světlá by mohla působit v kombinaci s inkoustovou unyle, sytá ji naopak výborně doplní. V podobě dekorací se hodí k tmavě modré také oranžová barva, s níž můžete pracovat i v podobě dřeva.

Nezříkejte se ani zelené

Pořekadlo Zelená-modrá, pro blázna dobrá se také minulo účinkem. Stačí se podívat kolem sebe. Kombinace zelené a modré je dokonale uklidňující a oceníte ji například v obývacím pokoji. Protože se však jedná o dvě výrazné barvy, je dobré je zjemnit například bílou nebo barvou dřeva, případně využít jeden ze sytých odstínů na dekorace.

S červenou vytvoří hravý prostor

Inkoustová modrá má v sobě malý podíl červené, z výčtu slušivých kombinací nelze proto vyloučit ani tuto barvu. Místnosti dodá hravost a zábavnou atmosféru, neváhejte s ní proto při zařizování dětského pokoje. Fungovat bude stoprocentně. V kombinaci s bílou pak vykouzlíte namořnický interiér. A zapomenout nesmíme ani na růžovou. Interiér umí zútulnit, zjemnit a dokonce i opticky zvětšit, dozvíte se zde.

Fialovou si nemůže dovolit každý

Zatímco nebeská modř a levandulová barva vytváří romantickou atmosféru, v případě tmavě modré a fialové docílíte mystična. Těžká kombinace ubírá světlo a zmenšuje prostor, není proto v domácnostech tak častá. Hodí se pouze tam, kde jsou vysoké stropy a dosahuje dostatek slunečního záření.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ukrajinská aplikace poháněná daty ze satelitů Elona Muska. Smrtící vynález zaskočil ruskou mašinerii

Není nad krásně voňavou zahrádku. Fialky jsou jednoduché na...

Léto je za dveřmi. Naučte se dělat ledové frosé, kromě...

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Zavřít reklamu