Co se stane, když odstraníte z obýváku televizi? Budete překvapeni

Interier 27. srpna 2019 | 14:33 — Marie Drahá
Napadlo vás někdy, jak by vypadal váš obývák bez televize? A že byste se bez ní zřejmě dokázali obejít? Jen do toho! Existuje několik věcí, které ji v interiéru zastoupí naprosto dokonale. Inspirujte se našimi tipy.
Dalších 6 fotografií v galerii
Moderní interiéry se stále častěji bez televizních obrazovek obejdou / Internet

Televize by nikdy neměla být umístěna na stěně proti oknu. Abychom se vyhnuli světelným odrazům, je nutné postavit ji kolmo ke světlu, případně na boční stěnu. V řadě domácností tak určuje obrazovka umístění sedačky, křesel, konferenčního stolku i světel – tedy vzhled celého obývacího pokoje.

Milovníky seriálů nebo filmů je zřejmě zbytečné přesvědčovat, že obejít se bez televize rozhodně jde. Všichni přece víme, že jednoduchou alternativou je počítač s připojením na internet, který má v dnešní době skoro každý. Přesto je televize stále nedílnou součástí většiny domácností. Ale trend se pomalu obrací. Přibývá rodin, které televizi nepotřebují a záměrně si ji domů vůbec nepořizují. Týká se to i vás? Pak patříte podle výzkumů k těm šťastnějším.

Co se stane, když z obývacího pokoje zmizí televize? Nesáhnete po ovladači hned po příchodu z práce ani v momentě, kdy se u vás objeví návštěva. Zní to možná otřepaně, ale začnete si víc povídat. Ale hlavně: rázem se začnete na obývák dívat jinýma očima. Uvědomíte si, že pohovka nemusí být nalepená na zdi, ale bude líp vypadat třeba pod oknem. Dosud jste ji tam dát nemohli právě kvůli televizi. Rázem se najde místo i pro velkou knihovnu, po které jste vždycky toužili. Nevíte, jak uspořádat knihovnu? Pár nápadů, jak z ní udělat ozdobu a zároveň se v ní vyznat.

Více prostoru mohou dostat také nástěnné dekorace. Co třeba nějaké zajímavé umělecké dílo, které se stane nevšední dominantou celého prostoru? Často se stává, že rodiny bez televize nahradí obrazovku živým ohněm – tedy kamny nebo krbem. V místnosti, kde se schází nejvíce lidí, se postará o útulnou atmosféru a navodí tu správnou odpočinkovou náladu. Obojí vyžaduje stavební úpravy a často i přívod ke komínu, ale výsledek stojí za to.

Pokud se televize odmítáte vzdát, ale netoužíte po tom, aby zůstávala dominantou celého obýváku, zkuste ji skrýt. Variantou jsou posuvná dvířka skříně nebo na míru zhotovený posuvný panel. Řešením je také zástěna, kterou lze kdykoliv odsunout. Výjimkou není ani televize schovaná ve skříňce nebo pod nápaditým obrazem umístěná nad krbem. Možností je zkrátka celá řada.

Na sledování filmů si můžete vyhradit i samostatnou menší místnost, to ale v případě, že vám to umožňují dispozice domu. V menších bytech je takové řešení nereálné.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Revoluce v ukládání dat. Vědci představili zbrusu novou technologii v podobě grafenového disku

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...

Agresivní ovoce, víno i jiná špína. Mnohé skvrny na...

Volba psa napoví mnohé o vaší povaze. Jorkšíra si...

Jak vybrat nádobí podle materiálu aneb není hrnec jako hrnec

Zavřít reklamu