Líbí se vám venkovský styl bydlení a rádi byste si interiér zútulnili závěsy? Poradíme, jaké zvolit

Interier 25. srpna 2019 | 16:37 — Marie Drahá
Líbí se vám venkovský styl bydlení a rádi byste si interiér zútulnili závěsy? Pak zapomeňte na jakékoliv odlesky a všechno, co vypadá uměle. Rozhodně vsaďte na přírodní materiály, jakými jsou bavlna nebo len. Pak už jen stačí vybrat vzor.
Dalších 7 fotografií v galerii
Držte se přírodních materiálů / Shutterstock

Moderní prostory si nežádají textilie tolik, co rustikální obydlí. Jemné záclony i vhodně zvolené závěsy totiž každou místnost hezky doladí a ještě více zútulní. Máte interiér plný barev? Vsaďte na jednobarevné kusy. Pokud jste se však drželi při vybavování místností zpátky, pak jsou pro vás právě závěsy se vzorem tím pravým.

Jaký materiál zvolit

Po polyesteru nebo viskóze v obchodě určitě nesahejte. Držte se přírodních materiálů, případně směsových látek, ale rozhodně takových, které se vyznačují přírodním vzhledem. Kromě zmíněné bavlny či lnu lze zvolit například i konopí či přírodní hedvábí.

Vzory, které vás nadchnou

Je jasné, že abstraktní vzory ani geometrické tvary se do venkovského stylu bydlení hodit nebudou. Romantika a návrat k tradicím jsou to pravé.

Volány

Len nebo bavlna v přírodní barvě nepůsobí nijak kýčovitě a výborně se hodí do všech místností v bytě. Stejně něžně a nenuceně budou působit i s volány. Interiéru dodají hravost a romantický nádech, a to především v bílé barvě. Jednoduše je zkombinujete s barevnými doplňky v bytě. Chcete dostat do interiéru hravost? Vsaďte na barvy a nepravidelné tvary, psali jsme zde.

Výšivka

Existuje něco tradičnějšího? Je na vás, zda zvolíte čiště bílý závěs s několika jednoduchými motivy nebo pouze krátkou ozdobnou záclonku plnou výšivek. Hodí se do kuchyně i do koupelny a obejde se bez dalších dekorací na okně. Tedy vyjma květin.

Krajka

S krajkou je třeba zacházet v interiéru opatrně, aby byt nepůsobil příliš přezdobeně. S bavlněným závěsem doplněným krajkou však určitě vedle nešlápnete. Stejný jednoduchý motiv pak můžete použít na ubruse nebo polštářích.

Drobné kvítky

Pestrost, ale i romantiku vnesou do vašeho bytu textilie s dekorem drobných kvítků. Působí něžně a jsou častou dekorací i v modernějších interiérech. Platí, že světlým podkladem rozhodně nic nezkazíte.

Kostka

K venkovskému stylu bydlení se hodí také kostka. Je vhodnou variantou pro ty, kteří si nepotrpí na krajky ani kvítky. Kostka nejlépe vynikne ve spojitosti s bílou barvou a dřevem. V interiéru působí sama o sobě dost výrazně.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které...

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s...

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Zavřít reklamu