Věčně hledáte klíče? Pořiďte si domů chytrý zámek a už je nebudete potřebovat

Interier 25. listopadu 2019 | 08:32 — Marie Drahá
Otravuje vás stále s sebou nosit svazek klíčů a navíc je věčně někde hledat? Dobrá zpráva je, že se bez nich obejdete. Tedy minimálně co se týče vlastního bytu, pokud si pořídíte tzv. chytrý zámek. Praktická vychytávka vás překvapí svou jednoduchostí.
Další 3 fotografie v galerii
Chytrý zámek se automaticky otevře, když přicházíte domů / Internet

Jen výjimky se dnes obejdou bez chytrého telefonu. Stoupá navíc počet lidí, kteří rádi využívají chytré pomocníky v domácnosti. Pomocí ovladače či mobilu ovládají svou ledničku, osvětlení či okenní rolety. Chytrý zámek je dalším ze skupiny smart zařízení, které si pomalu hledá cestu ke svým zákazníkům. Na trhu však není žádnou novinkou.

Tip: Pokud vás moderní technologie v domácnosti zajímají, přečtěte si i více o digitálním zabezpečení domu. Dozvíte se o motorizovaných zámcích, které otevřou dveře na dálku, biometrických čtečkách prstů, digitálních kukátkách i o tom, jak vaše dveře zaznamenají, kdo a kdy s nimi manipuluje.

Elektronický zámek automaticky odemkne

Jak už sám název napovídá, chytrý zámek v základním vybavení lze ovládat smartphonem, nouzová varianta však počítá i s klasickým klíčem. Jeho výhoda je jednoznačná: nemusíte s sebou tahat klíče, navíc dokážete odemknout dveře i v případě, že jste kilometry daleko. Pomocí chytrého telefonu navíc snadno zkontrolujete, zda je zamčeno. Stejná přístupová práva můžete zřídit i partnerovi či některým členům rodiny. Elektronický zámek automaticky odemkne dveře, když přicházíte domů a zamkne, jakmile odcházíte.

Instalace jen na pár minut

Kam se chytrý zámek hodí? Do bytu, rodinného domu, na chatu, vhodný je také pro firmy. Nainstalovat jej není nic těžkého, lehce se obejdete bez zámečníka. Stačí si změřit velikost stávající vložky, místo níž se chytrý zámek patřičné velikosti nasadí – tedy buď nalepí, nebo našroubuje. Kování i závora přitom zůstávají na svém místě. Pod zárubeň dveří na vnitřní straně nalepíte magnetické kolečko a je hotovo. Instalace trvá jen několik minut.

Elektronický zámek funguje na baterky. Podle výrobců by měly vydržet v průměru půl roku, záleží ovšem na frekvenci odemykání. Dříve, než se úplně vybijí, vás na to každopádně systém sám upozorní. Pokud je zapomenete včas vyměnit, vždycky máte v záloze klíče.

Funguje i pomocí klíčenky

A naposledy: chytrý zámek si můžete pořídit i bez toho, aniž byste byli majiteli chytrého telefonu. Funguje i prostřednictvím speciální klíčenky nebo webového účtu. Dalšími vychytávkami je pak propojení několik zámků prostřednictvím dálkového ovladače nebo modem s PIN klávesnicí a čtečkou prstů – podobně, jak je to dnes běžné u smart telefonů. Dále čtěte: Chytré spotřebiče si dávkují mycí prostředky samy. Ušetří vám peníze i za vodu, zjistíte zde.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu