Skleněné police v interiéru. Kam se hodí a co všechno unesou

Interier 15. ledna 2020 | 09:03 — Marie Drahá
Sklo se řadí mezi nadčasové materiály, v interiéru vypadá vždy elegantně a navíc odlehčí prostor. Pokud se vám líbí, kromě stolů si jím můžete vyzdobit i stěny. Skleněné police se hodí do kuchyně, do koupelny i do obývacího pokoje.
Dalších 7 fotografií v galerii
Skleněné police jsou často součástí moderních designových kuchyní / Internet

K čemu se hodí sklo jako takové? Dobře vypadá v kombinaci se dřevem i s nerezem, vynikne v bílé kuchyni i na tmavých stěnách v obýváku. Zatímco police ze skla jsou téměř neviditelné, věci na nich vystavené upoutají na první pohled.

Nosnost je dána šířkou skla

Skleněné  police bývají často součástí horních kuchyňských skříněk i příborníků, kde bez potíží unesou řadu sklenic i hrníčků. Jejich nosnost je obecně dána šířkou skla. Čím je sklo silnější, tím víc unese. Zatímco lehčí police stačí upevnit prostřednictvím úchytů či držáků, nástěnné police s nosností až 20 kilogramů se uchytí pomocí hliníkového profilu, hmoždinek a vrutů. V kuchyni působí skleněné police čistým dojmem.

Na skle vyniknou miniatury

Krom toho se výborně hodí do všech tmavých místností, které dokážou příjemně rozjasnit. Kromě čirého skla se například v obývacích pokojích hojně využívá také dekorativní barvené sklo, a to kouřové, mléčné, modré i černé. Skleněné police nemusí být jen obdélníkové a mít ostré hrany. Můžete si je nechat vyrobit na zakázku a zvolit si délku, tvar i zabroušení hran či rohů. Nejlépe na nich vyniknou zajimavé miniatury nebo suvenýry z cest.

V koupelně působí vzdušně

Skleněné police jsou často k vidění také v koupelnách, kde je kladen důraz na bezpečností sklo. Nabízejí prostor pro řadu drobností – od kosmetiky a různých dóz až po dekorace nebo dokonce květináče. I na malém prostoru působí vzdušně. Praktický je zvýšený okraj, který zabrání tomu, aby předměty z polic padaly. Připevnit si je můžte bez obav i do sprchového koutu.

Skleněné police mají všestranné využití

Rozdíl mezi skleněnými policemi prakticky není. Pokud se vám v obchodě nějaká zalíbí, je jedno, jestli je určená do kuchyně nebo do koupelny. Jestli splní vaše nároky na nosnost, dá se obvykle jakákoliv police použít kdekoliv v interiéru. S luxusním a nadčasovým materiálem, jako je sklo, většinou nešlápnete vedle. Dále čtěte: Jak mít nadčasový interiér, který se vám jen tak neokouká?

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do...

Kanárské ostrovy se těší mimořádné oblibě. Navštivte...

Na co se připravit při cestování autem. Pozor, ať si svojí...

I v Čechách si užijete úžasné a navíc zdraví prospěšné...

Kvůli mutacím přibyly další červené země. A na co se...

Pravidla cestování se mění téměř každý den. Aktuální...

Zavřít reklamu