Udělejte si doma radost. Jarním interiérem, který vám zvedne náladu

Interier 21. března 2020 | 09:19 Marie Drahá
S jarem každoročně přichází nová energie. Příroda je v rozpuku a vše je plné svěžesti. Chcete si udělat radost i při pobytu doma? Nebojte se jej oživit výraznějšími pastelovými barvami a dekoracemi z přírody. Zvednou vám náladu.
Dalších 5 fotografií v galerii
Květinové dekorace promění každou místnost k nepoznání / Internet

S barvami si můžete hrát v celé domácnosti. Nejjednodušším řešením je přitom výměna textilií v celém bytě. V kuchyni si nově prostřete stůl, vyměňte záclony, závěsy, návleky na polštářky i ložní prádlo, barevně sladit můžete i ručníky nebo utěrky. Neváhejte vytáhnout ze skříně ani starší zachovalé ubrusy po babičce. Možná budete překvapeni, jak hezky se budou v kuchyni vyjímat.

Pohrajte si s barvami

Veselejší náladu vám navodí odstíny žluté nebo zelenkavé, oranžové či růžové. A samozřejmě květinové vzory nebo textury s vyobrazením přírody. Máte doma starší nevzhlednou stěnu nebo tmavý kout? Co ji zkusit oživit tapetou s přírodními motivy? Když k ní přisunete pohodlné křeslo, rázem se stane nejoblíbenějším koutem celé domácnosti.

Při zvelebování interiéru se však vyhněte jedinému: nesnažte se místnosti zbytečně překombinovat. Veselé barvy a jarní motivy mnohem lépe vyniknou, pokud se objeví v každé části maximálně ve dvou výraznějších provedeních – například ubrus a závěsy. Když k tomu přidáte rozkvetlý květináč s narciskami, uděláte si radost dvojnásob.

Nechte svůj interiér rozkvést

Bez květin to ostatně na jaře ani nejde. Každé oko potěší pohled na vázičku se sněženkami, bledulemi, modřenci a později i trvalkami, které najdete na své zahrádce. Jestli jste odkázáni na květinářství, nezapomeňte se cestou kolem stavit pro pár tulipánů. Hezkou dekoraci si však můžete obstarat i v přírodě. Stačí uřezat kousek kvetoucí větvičky, která okamžitě probudí interiér k životu. Navíc vypadá stylově.

Nezapomeňte si také doma naklíčit osení. Čerstvou zeleň si jednoduše obstaráte díky semínkům ječmene a pšenice. Za deset dní se můžete pyšnit krásně vzrostlou travičkou, kterou můžete použít na Velikonoce pro jarní dekorace na stůl. Ladit bude skvěle s proutěnými věcmi i rustikálními předměty. Dále čtěte: S těmito pravidly se vám podaří mít praktické a nadčasové bydlení.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte přibalit roušky

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte...

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté...

Srdce milovníků koupání i cyklistiky zaplesá. Poznejte...

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená...

Nejkrásnější pláže světa pro letošní rok. Svého...

Buďte v obraze. Do kterých zemí můžete cestovat bez omezení...

Zavřít reklamu