Proměna vás nemusí zruinovat. Jen pár triků stačí k tomu, aby váš byt vypadal luxusněji

Interier 26. března 2020 | 17:35 — Marie Drahá
Obdivujete luxusní apartmány v katalozích nebo na internetu a říkáte si, že na takové bydlení asi nikdy mít nebudete? Nemusíte mít ani bezedné konto, ani místnosti plné mramoru a zlata. Existuje několik triků, díky nimž bude váš byt vypadat už na první pohled daleko exkluzivněji.
Dalších 5 fotografií v galerii
Luxusní interiéry nechají vyniknout designovým kouskům, bývají často tón v tónu / Internet

Zdánlivě luxusní interiéry dokážou majitelé mnohdy zařídit i s docela nízkým rozpočtem. Vtip spočívá v tom, že mají výborný vkus a drží se zásad, na které nedají dopustit ani světoví designeři.

Minimalismus a čistota

Jestli se chcete přiblížit atraktivnímu bydlení, naplánujte si velkou čistku domu a vyhoďte z něj všechny zbytečnosti. V luxusním interiéru není prostor na sošky či suvenýry z dovolené. Trendem je minimalismus. Pokud na nich opravdu trváte, vyčleňte jim společné místo, kde budou působit jako designerský záměr. Není třeba připomínat, že čistý a uklizený byt vypadá daleko luxusněji než ten, kde je byť mírný nepořádek.

Design z druhé ruky

Luxusní materiály i designerské kousky jsou poměrně drahé. Pokud na ně nemáte, zkuste si je opatřit ve výprodejích nebo ve starožitnictvích. Výrazným kouskům nezapomeňte nechat v bytě patřičný prostor a dejte je do popředí, jenom tak vyniknou. Nesnažte se jimi ale byt přeplácat, mohl by pak vypadat naopak kýčovitě.

Obrazy ve velkých rámech

Spoustu menších obrázků možná vypadá na stěně roztomile, ale pocit výjimečnosti dodávají interiéru umělecká díla ve velkých rámech. Nemusíte jít hned na burzu a dražit drahá díla světoznámých malířů. Klidně si do obýváku pověste plakát s některou z kopií, případně jakýkoliv motiv, k němuž máte osobní vztah. Velkých rámů se nemusíte bát ani v dalších místnostech v bytě. Působí stylově.

Koberec uprostřed místnosti

Místnost vypadá luxusněji, pokud do jejího středu položíte koberec. Materiál i vzor volte v závislosti na barevných odstínech místnosti i jejím využití. Zatímco do obývacího pokoje nebo do ložnice se hodí huňatý koberec, v kuchyni vítězí snazší údržba. Koberec může v pokoji barevně splývat s okolím, ale také na sebe upozornit. Trendy je interiér v pastelových tónech, stejně tak kontrast.

Luxusní vliesové tapety

V kurzu jsou stále tapety, které se obvykle aranžují na jednu stranu místnosti. Za luxusní se označují vliesové tapety, které nabízejí výrobci v nejrůznějším designu. Nejčastěji v podobě matu, lesku, třpytu nebo kovovém vzhledu. Díky kvalitě materiálu jsou omyvatelné, odolné, ale přitom lehce odstranitelné. Myslete na to, že tapeta je výraznou součástí interiéru a hodí se k jednoduchému vybavení.

Dveře na černo

Podle některých designerů navozují v interiéru dojem luxusu černé dveře. Máte doma starší dveře, které už by žádaly vyměnit? Zkuste je nejdřív natřít černou barvou a přidat několik doplňků ve stejném odstínu. Možná ani nebudete muset sahat hluboko do peněženky.

Vždy také myslete na to, aby byl váš byt dostatečně prosvětlený. Pokud se nedostatne během dne dovnitř dostatek denního světla, pomozte si několika jednoduchými svítidly. Nezapomeňte také pravidelně plnit vázu čerstvými květinami, které váš domov krásně osvěží. Dále čtěte: S těmito pravidly se vám podaří mít praktické a nadčasové bydlení.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

Černé mušky poletující kolem květináčů jsou nejen...

Venkovní dlažba musí být nejen mrazuvzdorná, je třeba si...

Mýdlo, které nahradí i čistič, zubní pastu či tablety do...

Holubí trus je pro zahrádkáře poklad. Pohnojí vaši zeleninu...

Velkoformátové obklady a dlažby se nehodí jen do velkých...

Z pecky od manga si můžete snadno vypěstovat krásnou domácí...

Zavřít reklamu