Imitace dřeva nebo kamene má oproti originálu řadu výhod

Interier 06. července 2020 | 10:16 — Marie Drahá
Moderní obklady a dlažby jsou od přírodního kamene, betonu, cihelného zdiva, ale i dřeva prakticky k nerozeznání. Přírodní vzhled patří i letos v interiéru k největším trendům. Zvolit dražší originál, nebo raději imitaci? Seznamte se s největšími (ne)výhodami.
Další 4 fotografie v galerii
Beton dokonale imitují velkoformátové dlaždice v jakémkoliv antracitovém odstínu / Pexels

Pokud se chystáte nově vybavovat byt nebo rekonstruovat, patrně vás zajímá, jaké obklady a dlažby momentálně frčí. K hlavním trendům interiérového designu patří jednoznačně velké formáty a přírodní vzhled. Přestože si originál nemůže dovolit každý, jejich napodobeniny volí řada lidí dobrovolně, a to hned z několika důvodů.

Nižší cena

Ať už vás zaujala podlaha z masivních prken nebo dezén leštěného mramoru, za napodobeninu v podobě dlažby či obkladu zaplatíte mnohonásobně méně. Co se týče vzhledu, rozdíl je přitom minimální. Díky dokonalé povrchové úpravě jsou prakticky k nerozeznání. Mnohem jednodušší je i shánění materiálu a následná pokládka.

Autentický vzhled

Technologie jdou stále dopředu a digitální tisk dnes umožňuje dokonalou imitaci jakéhokoliv dekoru. Podlahám i stěnám dávají vzhled přírodního materiálu. Není problém sehnat imitaci dřeva v přírodní podobě se suky, prasklinami či patinou nebo dlaždice imitující parkety či dřevěné mozaiky.

Vyšší odolnost

Imitace přírodních materiálů jsou daleko odolnější proti opotřebení, což jde ruku v ruce s životností podlah a stěnových obkladů. Klasické dřevo i mramor jsou zkrátka náchylné na běžné domácí nehody mnohem víc než jejich napodobeniny. Místo těžkého materiálu si navíc při pokládce obvykle vystačíte s tenčí dlažbou.

Jednodušší údržba

Napodobeniny přírodního materiálu se často jednoduše pokládají. V případě velkoformátových dlaždic si ovšem žádají dokonale rovný povrch. Jejich údržba však bývá výrazně jednodušší. Obklady či dlažbu stačí mýt běžným saponátem, případně octovým roztokem a teplou vodou. Nevyžaduje žádné speciální úpravy jako napouštění či leštění. Dále čtěte: Zkuste využít tapety jinak. Oživí drobné dekorace i starší nábytek.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do...

Kanárské ostrovy se těší mimořádné oblibě. Navštivte...

Na co se připravit při cestování autem. Pozor, ať si svojí...

I v Čechách si užijete úžasné a navíc zdraví prospěšné...

Kvůli mutacím přibyly další červené země. A na co se...

Pravidla cestování se mění téměř každý den. Aktuální...

Zavřít reklamu