Trendem koupelen je tenkostěnná keramika. Díky ní se celý prostor nebývale odlehčí

Koupelna 21. září 2020 | 10:18 — Marie Drahá
Jednoduché tvary, co nejtenčí okraje a celkové odlehčení interiéru. Na tyto trendy sázejí aktuálně výrobci koupelen, a co se týče sanitární keramiky, zdaleka nezůstávají pouze u bílé. V kurzu jsou další odstíny i přiznaná ocel, která dodává prostoru atraktivní vzhled.
Další 4 fotografie v galerii
Tenkostěnná keramika je na pohled lehká, ale přitom pevná a odolná / Depositphotos

Tenkostěnná keramika se poprvé objevila na trhu už před několika lety, a to díky nové technologii, která umožňuje snížit tloušťku stěny až na 4 mm. Navzdory tomu se jedná o materiál tvrdý, pevný a vysoce odolný. Přesto jsou na první pohled umyvadla či mísy z tenkostěnné keramiky fakticky i na pohled lehčí. Pořídit se dají v menších variantách, ale rovněž ve větších rozměrech. Výsledkem jsou přesné jemné hrany a moderní vzezření.

Designéři se inspirují v antice

Designéři si vyhráli také s tvary a do módy se znovu vracejí symetrie, organické křivky i oválné tvary známé až dokonce z antických dob. Kruhové umyvadlo koupelnu příjemně zabydlí a působí harmonicky. Oproti tomu obdélníkový tvar nabízí větší a praktičtější využití v případě, že se do menší místnosti nevlezou umyvadla dvě.

Bílá barva sanitární keramice stále kraluje, přesto se dostávájí stále častěji do popředí zemité tóny, antracitové odstíny, petrolejová, rubínová i zelenkavá barva. Zdobí umyvadla, ale i toaletní mísy. Ty se dnes už prakticky neobejdou bez klozetu rimless, tedy bez oplachového kruhu. Umožňuje snadnější mytí a stále čistou toaletu bez bakterií.

Ztenčený okraj umožní jednolitý vzhled

Trendu tenkých stěn se nevyhnuly ani vany. Minimalistický design symbolizuje ztenčený okraj v tloušťce pouhých 18 cm, který nejlépe vyzní zapuštěný do obezdívky. S tou dokonale splyne a umožní jednolitý celek bez přechodů. Přizpůsoben je tomu i koupelnový nábytek, který se rovněž nese v duchu jednoduchosti a praktického využití. Moderní design je pak pomyslnou třešničkou na dortu.

A v neposlední řadě je v kurzu již zmíněná ocel, která poskytuje sanitárním výrobkům pevnost a především dlouhou životnost. Produkty, které si nejlépe rozumí s industriálním stylem bydlení, tradiční keramice směle konkurují. Jsou recyklovatelné a koupelnám dodávají nevšední vzhled. Dále čtěte: Velkoformátová dlažba sluší i malým koupelnám. Dokáže je opticky zvětšit.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli...

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete...

Skvělý tip pro ty, kterým je na sjezdovkách příliš těsno

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...

Zavřít reklamu