S obkladačkami se dají dělat hotové zázraky. Naučte se je kombinovat

Koupelna 07. prosince 2020 | 14:35 — Marie Drahá
Koupelna dávno není jen o bílé barvě. Černá a další výrazné a veselé odstíny, které jsou aktuálně trendy, sluší kachlím i obkladům. Právě ty mají největší vliv na celkový design koupelny. Zde je několik tipů, jak je sladit, aby koupelna zůstala stylová.
Dalších 5 fotografií v galerii
Dřevo nejlépe vynikne s netradičním tvarem nebo zajímavým vzorem kachlí / Pexels

Zařídit si koupelnu v jedné barvě není nic složitého ani převratného. Kdo chce skutečně zaujmout a být nadčasový, nebojí se kombinovat zdánlivě neslučitelné. Zvlášť zajímavého efektu lze totiž dosáhnout při kombinaci různých formátů a vzorů. Střídáním malých a velkých obkladů, způsobem pokládky nebo změnou barvy můžete prostor opticky rozdělit nebo zvýraznit některé jeho části.

Jednotný odstín, ale různé tvary

Pokud trváte na tom, že bude vaše koupelna v jednotném odstínu nebo s podobným motivem, zkuste se poohlédnout i po jiných tvarech obkladu, než jsou čtverec a obdélník. Vyberte například menší obdélníkové obklady na stěnu a dlažbu v nepravidelných tvarech ve stejné barvě. Jde o jednoduchou fintu, která sluší také malým koupelnám.

Dřevo a šestiúhelníky se vzorem

V moderních koupelnách se stále častěji objevuje dřevo. Málokdo si jím však touží obložit celou koupelnu. Přesto dřevo nejlépe vynikne v kombinaci se vzorovanými kachlemi. Jestli dáváte přednost čistému přírodnímu vzhledu, může jít o bílou dlažbu s šedým vzorem ve tvaru šestiúhelníku, který postupně přechází do dřeva. Stejně dobře bude toto spojení vypadat i na stěně.

Ke světlému obkladu tmavá spárovačka

Praktickou volbou do koupelen jsou dlažby a obklady s imitací dřeva, často sladěné se spárovačkou v co nejpodobnějším odstínu. Co byste však řekli kombinaci světlého dřeva a antracitové spárovačky? Výsledný efekt je velmi nápaditý a skvěle ladí se sanitární keramikou v bílé barvě s černými prvky. Na dekorace se nebojte použít tmavěmodrou nebo výraznější červenou.

Tři barvy jsou maximum

Konečný design by měly doplňovat vhodně zvolené baterie a doplňky. Ve stylové koupelně nechybí ani živé květiny, svíčky nebo věšáky na župany v barvách koupelny. Nechcete ji překombinovat? Držte se jednoho či dvou odstínů, které sladíte s bílou nebo černou. Modrá, zelená či fialová dodají prostoru nádech svěžesti. Dále čtěte: Trendem koupelen je tenkostěnná keramika. Díky ní se celý prostor nebývale odlehčí.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Zavřít reklamu