Nový trend v koupelnách dokáže místnost velmi proměnit. Může být tajemná, luxusní i romantická

Koupelna 10. ledna 2022 | 15:30 — Helena Malá
Trendem letošních koupelen je mimo jiné florální motiv. Může se objevit prakticky kdekoliv, na stěnách, podlaze, ale i doplňcích. Květinové motivy dodají každé koupelně nádech svěžesti, ale na druhou stranu ne vždy musí výsledek vypadat jen něžně romanticky.
Dalších 5 fotografií v galerii
Florální motivy v koupelnách budou letos in / Depositphotos

Módním trendům podléhá i design koupelen. A co bude in letos? Co se týká barev, budou v kurzu jemné přírodní tóny, například odstíny zelené, bílé či světle béžové. Do popředí se ale letos dostane i optimistická oranžová. A v souvislosti se vzory budou hrát prim florální motivy, které koupelně dodají na vlídnosti. 

Ale pozor, i když do koupelny pustíte květinové motivy, nemusí to nutně znamenat, že místnost bude působit staromilsky či přeslazeně. Pokud vám tyto styly nevyhovují, ale přesto byste rádi drželi krok s trendy, můžete. Stačí zvolit správný motiv a barvu. Například decentní florální motiv ve zlaté barvě v kombinaci třeba s černou barvou bude vypadat velmi luxusně.

Květinové obklady

Květin v koupelně se bát nemusíte. Způsobů, jak florální dekor do koupelny dostat, existuje mnoho.

Kdo se nebojí trvalejších změn, může si vybrat z velké nabídky nejrůznějších  tapet, mozaik či obkladů s květinovým motivem. Pokud je vám blízký vintage styl, můžete mít květinový obklad klidně i v celé koupelně. Nebo můžete květinovým obkladem pokrýt jen některou ze stěn v místnosti.

Vzorované doplňky

Pokud se bojíte, že by se vám florální motiv na dlažbě či obkladech brzy ohleděl, můžete jít jinou cestou. Pořiďte se třeba květinový závěs k vaně, květinovou předložku před vanu nebo květinové osušky a ručníky. Také další doplňky mohou mít květinový vzor – třeba nádoba na mýdlo, boxy na kosmetické přípravky a podobně. Dobře se bude v koupelně vyjímat i květinový župan.

Živé rostliny

A jestliže máte rádi změnu, můžete do koupelny dostat květiny v jejich nejpřirozenější podobě, tedy živé. A nejde jen o pokojové rostliny v květináči, ale skvěle se budou v koupelně vyjímat i řezané květiny. Ty můžete volit dle aktuální nálady, a tak vaší koupelně dodáte s každým pugétem úplně jiný náboj. Podmínkou ale je, že v koupelně musí být dostatek přirozeného světla. O tom, kterým pokojovkám nejlépe vyhovuje právě koupelnové prostředí, jsme psali zde.

Zdroj: Autorský článek.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Klum pojistila své nohy na dva miliony dolarů. Jedna noha je ale dražší

Švédský sypaný tvarohový koláč. Tento dokonale vláčný...

Skvělý trik Zdeňka Pohlreicha, jak udělat palačinky...

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Zavřít reklamu