Nejlevnější zrcadlo do koupelny? Uříznuté na míru, které si rovnou sami přilepíte na zeď

Koupelna 01. srpna 2018 | 15:17 — Marie Drahá
Jak připevnit do koupelny zrcadlo bez přízdob? Můžete vrtat a věšet na háčky, ale nejjednodušší metodou je v dnešní době lepení. Je to činnost, kterou zvládnete hravě sami. Navíc vyjde podstatně levněji než koupě zrcadlové skříňky či zrcadla v rámu.
Dalších 6 fotografií v galerii
Připevnit zrcadlo na zeď zvládne každý domácí kutil / Pinterest

Když přijdete do koupelnového studia nebo prodejny s koupelnovými doplňky, zjistíte, že koupě zrcadla není žádný levný špás. V nabídce jsou zrcadla osvětlená ze všech možných stran nebo například chytrá zrcadla, která se nemlží, a o kterých jsme psali zde. Možná ale zařizujete koupelnu ve starším duchu nebo jednoduše usoudíte, že vám postačí „obyčejné“ zrcadlo. Pak zařaďte z koupelnového studia zpátečku a navštivte rovnou sklenářství.

Zrcadlo na počkání

Nejlevnější služby dostanete mnohdy v zastrčeném krámku mimo centrum města. Stačí si prostor, kde toužíte pro zrcadlu, přesně vyměřit a nadiktovat patřičné míry řemeslníkovi. Zajímat ho bude, kam chcete zrcadlo umístit, a pochopitelně na jaký podklad. Pokud nevyžadujete rám, pak je důležitá také informace, že chcete zrcadlo ze všech stran zabrousit. V některých sklenářstvích vám vyřídí objednávku takřka na počkání, jinde přijdete za pár hodin nebo se stavíte pro zrcadlo na druhý den – což je pořád ve srovnání s objednávkou ve studiu velký rozdíl. Ten je ostatně i v ceně.

Hodí se všude

Zrcadlo uřezané na míru působí jednoduše, čistě a nijak se nebije s okolním prostorem. Nemá sice nejrůznější vychytávky, ale ladí ke všemu a hodí se všude. Může volně stát, viset na háčcích nebo se dá jednoduše přilepit. Vždy je třeba brát v úvahu dispozice konkrétní koupelny a preference členů rodiny, poslední varianta se však řadí k vůbec nejčastějším.

Na kachličky, nebo na zeď?

Roli hraje velikost zrcadla a stejně tak podklad, na který přijde přilepit. Jinak se totiž lepí zrcadlo na hrubou omítku, dlaždice, sádrokarton i umakart, a tomu obvykle odpovídá i speciální lepidlo. Pořídit se dá jak ve sklenářstvích, tak v hobby marketech, někdy i v klasické drogerii. Seženete jej pochopitelně i na internetu. Někdy se dá kombinovat s oboustrannou lepicí páskou nebo silikonem. Nechte si však raději poradit.

Nešetřete za každou cenu

Dobrá rada zní: nesnažte se zrcadlo lepit za každou cenu lepidlem, které najdete doma v kůlně, a sloužilo na dřevo nebo se tváří jako univerzál. Svým složením nemusí být totiž vhodné pro konkrétní povrch vaší koupelny a může zrcadlo poškodit. Místo pěkného pohledu byste pak mohli sledovat narušený nebo poleptaný povrch, ba co víc, zrcadlo může dokonce změnit barvu. Jestli chcete ušetřit, vezměte lepidlo k odborníkům nebo si pečlivě projděte jeho složení. Tabu jsou lepidla na bázi rozpouštědel a acetátové silikony!

Jak správně lepit?

Před samotným lepením je třeba očistit povrch, na který se bude lepit, a to včetně prachu, což se týká i zadní strany zrcadla. Poté naneste lepidlo po celém zadním obvodu zrcadla, ale vždy kousek od kraje, aby nepřetékalo ven. Pomoci si můžete uprostřed lepicí páskou nebo pěnovými lepicími polštářky. Následně zrcadlo přiložte na stěnu a držte, než lepidlo zatuhne. Jak dlouho? Záleží na typu lepidla, informace o schnutí najdete na obalu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Revoluce v ukládání dat. Vědci představili zbrusu novou technologii v podobě grafenového disku

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...

Agresivní ovoce, víno i jiná špína. Mnohé skvrny na...

Volba psa napoví mnohé o vaší povaze. Jorkšíra si...

Jak vybrat nádobí podle materiálu aneb není hrnec jako hrnec

Zavřít reklamu