Trendy pro koupelny v roce 2019? Dřevo místo kachlí i high-tech toaleta

Koupelna 29. září 2018 | 15:27 — Marie Drahá
Kdo sází na klasiku a přitom jde s dobou, nemusí litovat. I v příštím roce nahrávají trendy v bydlení přírodním materiálům a celkovému souznění s přírodou. Výjimkou nemají být ani koupelny. Nesmí ovšem chybět nejmodernější technologie, které by měly mít i v této části bytu své místo.
Další 4 fotografie v galerii
Dřevěné panely mají nahradit studenou keramiku / Depositphotos

Stejně jako ostatní místnosti v bytě podléhají módním trendům také koupelny. Nápadité vzory a interiér podle posledního katalogu se však může za pár let okoukat. Lepší variantou je vsadit na osobitost a univerzálnost v kombinaci s prvky, které jsou in. Rekonstrukce koupelny představuje přece jen velký zásah do rodinného rozpočtu.

Dřevo musí být odolné

Jistým důkazem nadčasovosti jsou materiály, které se budou držet na vrcholu i následující sezonu. S dřevem, kamenem, betonem nebo kovem zkrátka nešlápnete vedle. Dřevo má dokonce v koupelně ve velkém nahradit oblíbenou keramiku. Trendy budou například panely na stěnách. Vhodným dřevem do koupelny je teak či wenge. Ještě odolnější je však brazilská maçaranduba nebo ipê.

Kov? Zkuste rosegold

Kameny a beton pak mohou coby přírodní dekory dřevo doplňovat. Ke všem těmto materiálům se rovněž velmi dobře hodí už zmíněný kov. Nejčastěji jej vídáme v interiéru v podobě černé a zlaté, na oblibě však získává i barva rosegold. Právě tyto odstíny mají hrát příští rok prim.

Rostliny raději větší

Co se týče dalších barev v interiéru, znovu lze vsadit na přirozené tóny. Na výsluní se bude stále držet bílá, šedá, béžová, hnědá i zelená. Poslední zmíněná i v podobě rostlin, které by neměly v koupelně chybět. Dodají místnosti šmrnc a zajistí potřebnou relaxaci. Bát se nemáme ani větších nápaditých kousků.

Technologie jdou dopředu

Co nelze opomenout, jsou moderní technologie, díky kterým si dopřáváme v interiéru potřebný komfort. Luxusem na trhu koupelen mají být v příštím roce high-tech toalety nebo led obrazovky ve sprše. Milovníci osvěžení v podobě hudby by měli popřemýšlet o zabudovaných reprobednách. Doporučit lze i moderní bidety, které dokážou dokonce ulevit od zácpy.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vrátila se do Evropy a šla pod skalpel. Zuzana Belohorcová prozradila, co si nechala vylepšit tentokrát

Přidejte k okurkám zálivku z této běžné potraviny a plodit...

Vyrobte si levný domácí postřik na mšice bez chemie. Už...

Tipy na snadné odstranění etiket ze sklenic

Jak správně sklízet rybíz, aby dlouho vydržel a přitom jste...

Technoratan na zahradu není špatnou volbou. Vydrží vám déle...

Zapomeňte na vodu. Orchideje zalévejte touto běžnou...

Zavřít reklamu