Pár osvědčených dekorací, kterými za pár korun zkrášlíte koupelnu

Koupelna 05. září 2019 | 19:04 — Anna Novotná
Okoukala se vám vaše koupelna a přemýšlíte, jak byste si ji vylepšili? Nemusíte hned přistupovat k nákladné rekonstrukci. Někdy stačí málo: vykouzlit v ní prostřednictvím zajímavých dekorací útulnější atmosféru. Máme pro vás několik tipů, jak na to.
Dalších 10 fotografií v galerii
Útulnější atmosféru dodá koupelně vhodně zvolená tapeta / Internet

I vkusně zařízená koupelna si žádá čas od času změnu. Někdy pomůže změnit barvu ručníků, vyměnit záchodové prkénko nebo koupit zajímavou rostlinku. Gró tkví totiž v detailech, a v případě tak malé místnosti, jako je koupelna, to platí dvojnásob. Nechte se inspirovat našimi dalšími tipy.

Mušle a kamínky z dovolené

Lépe než obývacímu pokoji sluší tyto drobné dekorace právě koupelně. Krásně vypadají ve skleněných dózách naplněných z poloviny pískem či jen tak položené na umyvadlové desce nebo na poličce. Mušlemi nebo kamínky můžete ale ozdobit například rám zrcadla, které tak dostane zcela jiný rozměr. Lze z nich také vyrobit nápadité obrázky v rámečcích. Tato dekorace vás prakticky nic nestojí, snad jen nápad a trochu času.

Senzomotorický koberec

Kamínky nasbírané u moře nebo kdekoliv v přírodě se dají využít i jiným způsobem. Můžete si z nich vyrobit senzomotorický koberec, který vyměníte za stávající předložku v koupelně. Věřte tomu, že bude nepřehlédnutelný! Různě velké a barevné kamínky nalepte silikonem na rohož nebo plastovou podložku, nechte několik dní proschnout a získáte tak výbornou masážní pomůcku a dekoraci zároveň.

Svítící dekorační kamínky

Pokud milujete v koupelně intimnější atmosféru, ale hořících svíček se kvůli malým dětem raději vzdáváte, zkuste si ji prosvětlit jinak. Pořiďte si sadu svítících dekoračních kamínků, které se prodávají v různých barvách i velikostech. Chybu neuděláte, pokud sáhnete po obyčejných zelených. Kamínky můžete nasypat do vázy, květináče nebo rozložit na poličce. Uvídíte, jaký sklidíte u svých nejmenších úspěch.

Stojánek na šperky

Máte doma spoustu korálků, náramků a náušnic, ale skoro vůbec je nenosíte? Je na čase s tím něco udělat. Poohlédněte se po originálním stojánku na šperky a vyčleňte mu v koupelně místo. Oceníte jej hned z několika důvodů. Před koupelí na něj elegantně odložíte své šperky a ráno si zase vyberete ty, které se vám budou k aktuálnímu outfitu zrovna hodit. Vhodně zvolený stojánek se v koupelně postará o nápaditou dekoraci. Co si třeba vyrobit svůj vlastní?

Voděodolná tapeta

Ani s těmi nejhezčími kachličkami nevykouzlíte v koupelně takovou atmosféru jako s dobře vybranou tapetou. Navíc se jedná o variantu podstatně levnější. Tapety z vinylu jsou vysoce odolné vůči vodě, páře i vlhkému prostředí. Lze je snadno čistit mýdlovým roztokem. Do koupelny lze použít rovněž samolepicí a sklovláknité tapety. Platí, že vzory lépe zakryjí menší nerovnosti, a tmavé tapety mohou prostor lépe zútulnit než světlá klasika. A kdo říká, že jimi musíte oblepit celý prostor? Stačí vybrat jednu stěnu. Třeba tu, na kterou máte krásný výhled z vany. Co si přihodit do vany, když vás trápí bolesti nebo špatné spaní, zjistíte zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové cestovatele

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Zavřít reklamu