Na co věšíte v koupelně ručníky? Zaměřte se na detail, který určí celek

Koupelna 29. srpna 2019 | 11:12 — Marie Drahá
Dají se sehnat za pár korun a svůj účel vždycky splní. Je ovšem rozdíl, jestli si pověsíte župan na háček z drogerie, nebo se podíváte po takovém, který se stane nepřehlédnutelným doplňkem vaší koupelny. Právě detaily vypovídají hodně o vašem vkusu.
Dalších 12 fotografií v galerii
Nejen dispozice místnosti, ale především detaily určují celek / Archiv

Plastové, kovové, dřevěné, dokonce i skleněné. Háčky jsou v obchodech k dostání ve všech možných materiálech, velikostech i barvách. Přesto jsou v domácnostech k vidění často jedny a tytéž. Převládá nerez, sem tam se objeví kovová patina nebo dřevo. Chcete, aby vaše koupelna dostala větší šmrnc? Probuďte v sobě smysl pro detail a buďte odvážní v maličkostech.

Děti si žádají hravost

Děti bývají častým impulsem k tomu, abychom do koupelny dostali o něco více barev. Háčky jsou tím pravým. Potěší je motiv krtečka, delfínka, kačenky nebo jiného vodního tvora. Jestli však netoužíte ve své stylové koupelně po zvířátkách ani dětských postavičkách, sáhněte po kuličkách v oblíbené barvě, případně zvířátkách ze dřeva. Výběr je opravdu široký.

Monogramy se postarají o pořádek

Oblíbeným doplňkem bývají monogramy. Pokud nezačíná jméno všech členů rodiny stejnou iniciálou, je to navíc dobrý způsob, jak zajistit v koupelně dokonalý přehled. Váš ručník nebo osušku už si odteď nikdo nesplete. Monogramy dodají koupelně styl.

Zkuste se inspirovat přírodou

Kámen se do koupelny vysloveně hodí, stejně tak oblázky a drobné kamínky coby dekorace. Proč je nevyužít i v případě háčků na ručníky? Netrapte se tím, že nevypadají stejně - naopak. Stačí kameny tavnou pistolí připevnit na obyčejné háčky a hned budete originální.

Dřevo nikdy nezklame

Koupelna ve venkovském nebo přírodním duchu si říká o dřevěné detaily. Využít můžete souvislý pás s háčky, který se dá sehnat ve velkoobchodu s nábytkem, nebo dát například přednost jednotlivým kusům, které působí ještě nápaditěji. Chcete být originální? Nechte si vlastní motiv vyrobit u stolaře.

Motivy, které zaujmou na první pohled

A pak jsou tady háčky, které jsou neobyčejné svým vzhledem nebo způsobem použití. Patří mezi ně kousky, které připomínají umělecká díla. Jedná se o motivy rukou, větve stromů nebo ženského těla. Zajímavě vypadá také ovoce nebo květiny. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv tvary, věřte, že se stanou originálním doplňkem vaší koupelny. Pět osvědčených dekorací, kterými za pár korun zkrášlíte vaši koupelnu, najdete zde.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu