Při nákupu vany si zkuste pohlídat těchto pět věcí

Koupelna 27. února 2020 | 09:08 — Marie Drahá
Kompletní rekonstrukce bytu a nedostatek času nás někdy donutí k rychlým nákupům. Příkladem může být pořízení vany, u níž si pohlídáme velikost, materiál i tvar, ale zapomeneme přitom na další důležitá kritéria, která se týkají všech členů rodiny. Víte, která to jsou?
Další 4 fotografie v galerii
Kromě designu zkuste myslet také na snadnou údržbu / Internet

Při nákupu jakéhokoliv zařízení do bytu bychom si měli v hlavě alespoň v rychlosti promítnout, kdo všechno jej bude pravidelně používat. Ohled bychom měli brát především na děti a starší osoby, ale také na výrazně vyšší nebo silnější členy rodiny. To platí i v případě nákupu vany.

1. Vybírejte podle největšího

Pokud váháte, jakou délku a velikost zvolit, vždy vybírejte podle největšího člena rodiny. Vyhnete se totiž riziku, že pořídíte vanu příliš malou a on by si koupel vůbec neužil. Nekupujte však naopak ani vanu zbytečně velkou. Relaxace vás pak může přijít na pěkně draho.

2. Bez vyzkoušení nic neplaťte

Nákup přes internet je sice rychlejší, ale půlhodinová návštěva koupelnového studia se vám několikanásobně vyplatí. Jedině tam si totiž můžete vanu vyzkoušet „na vlastní kůži“. Možná zjistíte, že má váš favorit zbytečně široký prostor na záda nebo byste uvítali o kousek delší variantu. Vyzkoušejte si, jak se do vany leze a jak se z ní vylézá, zkuste si v ní několikrát změnit polohu.

3. Design vs. bezpečnost a údržba

Nadchla vás volně stojící vana a po jiné už netoužíte? Krom toho, že vyžaduje dostatečně velký prostor, znamená i další nevýhody. Hůř se vám do ní bude vstupovat i vystupovat, protože nebudete mít v blízkosti stěnu, o kterou byste se opřeli. Náročnější je také úklid a údržba vany samotné. Všechny tyto nedostatky však může předčit design.

4. Ať projde vana futry

Velkým lákadlem bývá také vana pro dva. Při představě romantické koupele s partnerem je rázem favoritem číslo jedna. Máte však na ni dostatečně velkou koupelnu? Počítáte s větším množstvím vody a vyššími náklady? A koneckonců máte vanu do koupelny jak dostat? Pozor, ať se nedostanete do situace, že vám nová vana neprojde futry.

5. Pozor na řemeslníky

Častým řešením do menších bytů je asymetrická vana, která dokáže ušetřit prostor. Zakrýt ji můžete buďto panelem, anebo klasicky obkladem. Pokud dáváte přednost obložení, nezapomeňte si pohlídat práci řemeslníků. Obložit asymetrickou vanu je totiž daleko náročnější než klasickou obdélníkovou. Dále čtěte: Povrch hraje v případě vany stěžejní roli. V některé vydrží teplá voda až dvojnásobně déle.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu