Chytrou koupelnu budete moci ovládat jen hlasem. Stačí říct a záchod spláchne na povel

Koupelna 25. března 2020 | 12:16 — Marie Drahá
Bez otisků prstů a nejrůznějších šmouh, absolutně hygienická a čistá. Bezdotyková koupelna je trendem moderní doby a co nevidět ji nahradí chytrá zařízení. Umí totiž mnohem víc než reagovat na senzor. Díky nim si budete moci přisvítit nebo spláchnout v okamžiku, kdy vyslovíte povel.
Dalších 5 fotografií v galerii
Ve vývoji smart zařízení domácnosti jdou výrobci stále dopředu / Internet

Bezdotykové dávkovače mýdla nejsou ve světě žádnou novinkou. Na pracovištích, v nemocnicích i na čerpacích stanicích jsou prevencí před přenašeči bakterií, v domácnosti představují funkční a estetický doplněk do koupelny - stejně tak baterie s automatickým senzorem.

Podobně jsou na tom bezdotykové odpadkové koše. Bez toho, aniž byste se museli dotýkat víka, se zbavíte použitých vatových tamponků, tyčinek, obalů i ostatního odpadu. Infračervené senzory se jednoduše postarají o to, že snížíte výskyt baterií v místnosti na minimum.

Dávkovač pasty a sterilizér

Zatím nepříliš častý je v domácnostech automatický dávkovač pasty, který také dokáže usnadnit každodenní hygienu v koupelně. Funguje na jednoduchém principu: vložíte kartáček do dávkovače, zatlačíte a přístroj vám vymáčkne požadovanou dávku pasty. Skvělým doplňkem k dávkovači je i sterilizér zubních kartáčků, který zbaví kartáčky bakterií a virů a slouží zároveň v koupelně jako držák.

Technologie jdou však dopředu a vývojáři už nyní pracují na tom, abychom se ve vlastní koupelně cítili ještě komfortněji. Pomoci má systém propojené koupelny, díky které by bylo možné ovládat intenzitu světla, nastavit teplotu vody nebo spláchnout toaletu pouze hlasem. Některá z uvedených chytrých zařízení už jsou dokonce na trhu, ale vyjdou na horentní sumy.

Zrcadlo s nímž nakoupíte

Příkladem je zrcadlo vybavené LED světly, jejichž intenzitu můžete ovládat hlasem. Výrobci jej nabízí v několika velikostech a sloužit má především ženám, které se u něj pravidelně líčí. Musí být ovšem součástí systému a mít nastavenou aplikaci, s níž je smart zařízení propojeno. Chytré zrcadlo obvykle dokáže také přehrávat hudbu, číst zprávy, dokonce i nakupovat online! Chytré zrcadlo se nemlží a namalovaná budete bez chybičky, psali jsme zde.

Dalším výdobytkem moderní doby je chytrá toaleta, která nabízí vyhřívané prkénko, barevné podsvícení a možnost přehrát si oblíbenou muziku. Nově se ji chystají výrobci vylepšit právě o hlasový povel. Toaleta by sama spláchla, aniž byste museli stisknout tlačítko na panelu.

Na hlasový povel by pak měly reagovat i další věci v koupelně: například termostat, který by na vaše přání nastavil teplotu, sílu i intenzitu proudu vody.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu