Chcete bílou kuchyňskou linku? Zvažte nejčastější pro a proti

Kuchyně 07. ledna 2018 | 14:27 — Marie Drahá
Odborníci na bydlení jim nakloněni nejsou, Češi je milují. A nejen Češi. Trend bílých kuchyní k nám přišel ze Skandinávie a těší se dlouhodobě velké oblibě. V kombinaci s přírodním dřevem tvoří nestárnoucí nadčasový model. Bílá kuchyň je čistá. Podle odborníků ale nikdy ne na dlouho.
Další 2 fotografie v galerii
Bílá kuchyň má své zastánce i odpůrce / Shutterstock

Kdo nemá jasnou představu o své kuchyni ani preferenci určitých barev, jde většinou při koupi linky právě do dřeva nebo do bílé, případně jejich kombinace. Taková kuchyň je svým způsobem nadčasová a univerzální. Odborníci od ní ale odrazují. Je podle nich velmi nepraktická a nevyvolává chuť k jídlu. Existují v podstatě dva tábory. Jsou ti, kteří nedají na bílé kuchyně dopustit, a další, jež by si ji nikdy nepořídili. Pokud si nejste jisti, ke kterému se přiklonit, pomůžeme vám rozhodnout se.

 Nejčastější pro a proti

  • Bílá je nepraktická, protože je na ní vidět každý flek, argumentují odborníci. A na červené vidět není? Špiní se všechny kuchyně a umývat je musíme tak či tak. V tomto případě se spíš stává bílá výhodou. Nečistotu hned vidíme a setřeme. Zatímco na barevné kuchyni se může držet nějakou dobu, což hygieně rozhodně nepřidá. 

  • Bílá se může jevit jako velmi problémová, pokud máte doma děti. Láká ke kreslení. Pokud jim však pořídíte smývatelné fixy, není co řešit. Postačí obyčejná houbička s jarem. 
  • Že je bílá sterilní? Možná tak v nemocnici. Naopak má tu výhodu, že jde zkombinovat s jakoukoliv barvou. A pokud toužíte po kompletním čistém vzhledu, ani ten nemusí vypadat unyle. Jednoduše to vyřešíte barevnými doplňky. Utěrky, chňapky, nádobí – kuchyňský sortiment dnes pořídíte ve všech možných barvách. A můžete kdykoliv obměňovat. 
  • Škrábance jdou na bílé víc vidět, poukazují odborníci. Jenže jsme zpátky u toho, na které lince vidět nejdou? Navíc existuje několik způsobů, jak podkladový materiál zatřít. Zamaskovat jej můžete bílým sprejem, barvou nebo lakem na nehty. Amatérské? Možná. Ale odstín barvy sladíte s linkou určitě lépe než v případě barevné. 
  • Bílá kuchyň prý rychle stárne. A ráda žloutne. To je sice pravda, ale bělících prostředků je dnes na trhu celá řada. Jsou účinné. O klasických pomocních jako je sůl nebo jedlá soda nemluvně. 
  • Lesklý lak možná kuchyň oslňuje, ale také prosvětluje. Bílá linka je ideální variantou do malých kuchyní, kde dokáže prostor opticky zvětšit. Hodí se i tam, kde není v kuchyni okno. Pokud máte malou kuchyň a přemýšlíte, jak ji zvětšit, poradíme vám zde
  • Většina domácností má dnes kuchyň propojenou s obývákem. Že je problém sladit nábytek? Vůbec ne. Pokud nepreferujete bílou na komodě pod televizí nebo knihovně, přikloňte se ke dřevu. V kombinaci s bílou nikdy nezestárne. A beztak máte na bílé lince dřevěnou desku.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do...

Kanárské ostrovy se těší mimořádné oblibě. Navštivte...

Na co se připravit při cestování autem. Pozor, ať si svojí...

I v Čechách si užijete úžasné a navíc zdraví prospěšné...

Kvůli mutacím přibyly další červené země. A na co se...

Pravidla cestování se mění téměř každý den. Aktuální...

Zavřít reklamu