Nepořádek a ztráta místa? Omyl! Prostor pod dřezem jde využít i šikovně

Kuchyně 31. října 2018 | 14:42 — Marie Drahá
Hluboká skříňka pod dřezem, v níž se ukrývá sifon, se často stává odkladištěm pro věci, které potřebujeme dostat pryč z očí. Čisticí prostředky, hadry nebo houbičky tam končí naházené bez jakéhokoliv řádu. Když si však prostor hezky zorganizujete, nebudete se muset za něj stydět.
Dalších 8 fotografií v galerii
Promyslete si uspořádání skříňky tak, abyste využili její prostor do posledního místečka / Depositphotos

Úklidové prostředky a saponáty pod dřez patří, jen je škoda, pokud nevěnujeme pozornost jejich uspořádání. Zbytečně pak přicházíme o spoustu místa. K dostání je dnes celá řada organizérů, které pod dřezem využijete. Protože bývají skříňky pod dřezem dostatečně hluboké, vyplatí se je rozdělit minimálně na dvě části.

Dejte čistidlům i odpadu řád

Čistidla a houbičky uspořádané v šikovných boxech mohou tvořit horní část, ve spodní části je pak dobré umístit odpadkové koše. Třídit odpad dnes patří k naprosté samozřejmosti, proto využijte košů několika velikostí. Bez zbytečného odbíhání do sklepa či garáže budete mít například nádoby na papír, plasty i smíšený odpad hezky po ruce. Jen těžko dáte k úklidovým prostředkům hrnce, talířky nebo nedejbože potraviny. Pořád je třeba mít na paměti, že sifon může vytéct.

Šikovnější jsou výsuvné šuplíky

Mnohem šikovnější než klasické otevírací skříňky jsou výsuvné šuplíky, které umožní lepší manipulaci jak s čistidly, tak s ukládáním odpadu. Pokud máte starší typ kuchyně, můžete si do skříňky nainstalovat výsuvné panely složené z boxů umístěných nad sebou. Určitě se do nich vleze i smetáček s lopatkou, které oceníte při menším úklidu. Jak snížit prach ve své domácnosti na minimum? Čtěte zde.

Police na míru s výřezem

Pokud chcete využít prostor pod dřezem opravdu efektivně, můžete si nechat vyrobit u truhláře šuplík na míru, který má prostor vykousnutý přesně pro odpad dřezu. Dnes už se dají takové police dokonce pořídit v určitých rozměrech hotové.

Pod rohový dřez mohou i pánve

Důmyslnější řešení nabízejí rohové dřezy. Prostor pod nimi bývá tak hluboký, že bychom se do něj bez výsuvů ani nedostali. Je ideální pro hrnce i hůře skladné pánve. Potenciál rohového dřezu tak využijete do posledního místečka.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i teplé dny plnými doušky

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i...

Je čas vyskočit z gauče a rozhlédnout se po krajině. Vyrazte...

Drsná a tragická města na naší planetě, kde vám bude...

Je čas na toulky podzimní přírodou. Pročistěte si hlavu na...

Odvážné a unikátní skvosty. Každý jiný, ale všechny...

Zemička sice malá, ale nesmírně krásná. Úžasná místa v...

Zavřít reklamu