10 inspirací, jak řešit horní skříňky kuchyňské linky

Kuchyně 23. srpna 2019 | 09:17 — Marie Drahá
Existují stovky možností, jak si uspořádat kuchyňskou linku. Zatímco spodní část má většinou své místo jasně dané, horní skříňky nabízejí velký prostor k experimentování. Výklopný mechanismus, regály nebo jednoduché police? Možností je celá řada.
Dalších 5 fotografií v galerii
Dispozice kuchyňské linky si můžete naplánovat sami, nebo ve spolupráci s designérem / Internet

Pokud v kuchyni bojujete s nedostatkem místa, zřejmě jste využili prostor na maximum a horní část kuchyňské linky opatřili klasickými skříňkami s úložným prostorem.  Dokážete si však představit, že by se do ní vešlo stejné množství věcí, ale mohla přitom vypadat trochu jinak? Horní část kuchyňské linky dává místnosti jistou tvář. A někdy i zdánlivě jediné řešení může nabízet variant hned několik.

Hluboké skříňky

Horní skříňky jsou standardně hluboké 35 - 40 centimetrů. Někteří výrobci kuchyní už však přišli s nápadem nabídnout je zákazníkům ve stejné hloubce jako spodní část. Výsledek? Celistvý design kuchyně a ještě víc úložného prostoru.

Křídový povrch

Bývá častým zvykem, že jsou horní skříňky kuchyňské linky prosklené. Pokud jste zvolili plná dvířka, můžete je ozvláštnit tabulovou barvou nebo samolepkou, na níž lze psát. Ptáte se, co? Cokoliv. Obědové menu, recepty i vzkazy. Pak jen stačí otřít vlhkým hadrem a začít nanovo.

Korpusy bez dvířek

Jedná se o kompromis mezi plnými skříňkami a policemi a nevypadá vůbec špatně. Otevřené skříňky jsou přehledné a pokud do nich uložíte zajímavé kousky nádobí nebo kuchařky, mohou působit současně dekoračně.

Položené na desce

Pamatujete si na obrázky kuchyní, ve kterých vařily ještě naše prababičky? Horní skříňky nemusejí být přimontované na stěně, ale mohou být přímo položené na pracovní desce. Pokud nechcete, aby působily těžkopádně, volte skleněné nebo poloskleněné varianty.

Skříňky v prostoru

Líbila by se vám stěna nad pracovní deskou volná nebo plná obrázků? Směle do toho. Úložný prostor, který nabízejí horní skříňky, můžete situovat do prostoru, pokud jej v kuchyni máte. Bude to něco jako vysoký ostrůvek plný nádobí.

Policový systém

Má své příznivce i odpůrce. V moderních kuchyních jsou však obyčejné police velmi častým doplňkem. Můžete jich umístit hned několik nad sebou a klidně je barevně nakombinovat. Přidržet je mohou konzoly, nebo je jednoduše zapusťte do stěny.

Výstavní poličky

Venkovský styl bydlení preferuje vyřezávané poličky, na nichž jsou často vystavené hrníčky nebo talíře. Proč byste si je nemohli pořídit nad pracovní desku i vy? Jestli netoužíte po ozdobách, zvolte střízlivější variantu. Vystavené nádobí tam hezky vynikne a vy jej navíc budete mít po ruce.

Závěsný regál

O úložný prostor nepřijdete ani tehdy, pokud si nad kuchyňskou desku pověsíte kovový nebo dřevěný regál. Působí vzdušně a nápaditě a umožňuje dokonalý přehled o tom, co v kuchyni máte. Hodí se do něj uložit věci, které často používáte.

Dírkový organizér

Dřevěná tabule plná dírek, na kterou si libovolně namontujete malé police nebo háčky, může být v kuchyni skutečným originálem. Můžete ji umístit kamkoliv chcete a naplnit ji čím chcete. Ať už to bude nádobí nebo často používané kuchařky.

Úložné boxy

Řeč je o policových dílech, které si můžete seskládat na základě vlastních priorit. Velkoprodejny s nábytkem je nabízejí v různých velikostech i barvách, které lze jakkoliv kombinovat. Vypadají nápaditě a umožní vám dosáhnout na věci nebo vystavit oblíbené kuchyňské doplňky. Odpadkový koš nemusí být ostudou kuchyně. Ty nejmodernější vás poslechnou na slovo, psali jsme zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i teplé dny plnými doušky

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i...

Je čas vyskočit z gauče a rozhlédnout se po krajině. Vyrazte...

Drsná a tragická města na naší planetě, kde vám bude...

Je čas na toulky podzimní přírodou. Pročistěte si hlavu na...

Odvážné a unikátní skvosty. Každý jiný, ale všechny...

Zemička sice malá, ale nesmírně krásná. Úžasná místa v...

Zavřít reklamu