Lavice v kuchyni ušetří spoustu místa a dokáže i oddělit prostor

Kuchyně 25. dubna 2020 | 14:14 — Marie Drahá
Nedostatek prostoru nás nutí přemýšlet o využití každičkého kousku místa. Například zajistit příjemné posezení u stolu pro všechny členy domácnosti i případné hosty, může být v menším bytě docela problém. Hledáte řešení? Vsaďte na lavici. Hodí se do každého interiéru.
Dalších 5 fotografií v galerii
Podobný typ lavice vám v domácnosti poslouží celou řadu let / Internet

Při představě kuchyňské lavice si řada z nás vybaví rohovou sedačku potaženou koženkou nebo látkou, která nechyběla v 80. letech snad v žádné československé domácnosti. Mít doma tu samou asi láká v dnešní době skutečně málokoho. Je však načase zbavit se předsudků. V moderních interiérech se stále častěji objevují podobné typy lavic, které poutají pozornost na první pohled. Vše je totiž jen otázkou designu.

Stačí se naladit na jiný odstín

Jen si představte, že nahradíte dřevěnou konstrukci a pestrobarevnou látku jednolitou modrou barvou, s níž sladíte další prvky domácnosti. Rázem zjistíte, že i takový přežitek, jakým je rohová lavice, může vlastně vypadat v interiéru docela šik. Tím spíš, pokud ji umístíte společně s jídelním stolem a dvěma židlemi do prostoru.

Lavice totiž přirozeně v místnosti odděluje prostor. Může se stát šikovným předělem mezi kuchyňským koutem a jídelnou nebo obývacím pokojem. V každém případě vám v kuchyni ušetří spoustu místa. Usadí se na ni několik lidí a nepotřebuje za sebou prostor na odsunutí podobně jako židle. Navíc je daleko pohodlnější.

Vybírejte podle stylu v interiéru

Pokud jste nepřišli na chuť původním typům lavic, určitě dejte přednost moderní podobě. Vybrat můžete jednoduchou až minimalistickou, z masivního dřeva nebo rustikální. Zkrátka takovou, která se bude hodit ke stylu vašeho interiéru. Není pravda, že musí kopírovat vzhled židlí. Spíš dbejte na to, aby se hodila k jídelnímu stolu.

Úložný prostor uschová sezonní věci

Jestli potřebuje místnost trochu provzdušnit, vsaďte na jednoduché linie. Pokud ale v bytě bojujete s úložným prostorem, vyplatí se pouvažovat nad lavicemi, které tuto možnost nabízejí. V posledních letech patří mezi nejvyhledávanější. Volit můžete mezi výklopným sedákem i zasunovacími zásuvkami, které nemusí být nešikovně pod stolem, ale klidně z boku lavice. Šikovné řešení nabízejí různí výrobci, navrhnout si jej ale můžete i sami.

Když vás omrzí, přesunete ji jinam

Je na vás, zda dáte přednost lavici polstrované, nebo si raději dokoupíte měkoučké sedáky a případné opěrky podle vlastního vkusu. Obojí přispěje k většímu pohodlí i vzhledu domácnosti. Jednoduché rovné lavice totiž z módy nikdy nevyjdou. Navíc je využijete také mimo kuchyni. Hodí se do předsíně, na balkon či na terasu, mohou také zpříjemnit relaxační koutek v jakékoliv části domu. Dále čtěte: Několik dobrých důvodů, proč si dopřát koberec do kuchyně. Už se ho nevzdáte.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu