I venkovský styl umí být moderní. Pro jeho jednoduchost si jej zamilujete

Kuchyně 11. června 2020 | 08:25 — Marie Drahá
Venkovský styl bydlení je založený na tradicích. Zamilovali si jej ale také vyznavači přírodních materiálů a poctivé práce. Pro svou jednoduchost a nadčasovost má i v 21. století své stálé místo. Přemýšlíte, jak jej dostat do své domácnosti? Držte se následujících pravidel.
Dalších 10 fotografií v galerii
Venkovský styl si oblíbili vyznavači přírodních materiálů a poctivé práce / Depositphotos

Venkovský styl bydlení může mít mnoho různých podob. Částečně se prolíná s rustikálním stylem a pokud do něj zakomponujete moderní prvky, dostanete se až ke skandinávskému typu bydlení. Hranice mezi těmito styly je velmi tenká. Přesto mají všechny něco společného: vrací se ke starším hodnotám. Navzdory tomu umí být moderní a vykouzlit v každé domácnosti velmi útulný interiér.

Interiéru dominuje dřevo

Především dřevo, ale také kámen nebo kov ve své přirozené podobě jsou pro venkovní styl bydlení naprostým základem. Podlahám nejvíce sluší široké dřevěné desky, velmi působivě vypadají i na stropě. Další volbou může být použití kamene, a to na podlahu nebo obložení stěn. Kov můžete do domácnosti zakomponovat v podobě přídavných stolků, konzol u polic nebo vystaveného nádobí. Nejčastěji je spojován právě se dřevem, které je v interiéru dominantou. Vítaným prvkem je také patina.

Velký stůl pro velkou rodinu

Venkovské kuchyni obvykle dominuje velký jídelní stůl, kam se vejde celá početná rodina. Bývá vyroben z masivu a doplňují jej židle klasického vzhledu. Pokud na něj nemáte místo, dejte přednost menšímu jednoduchému stylu v hnědé nebo bílé barvě. Venkovský styl bydlení pracuje převážně s neutrálními tóny, které jsou následně doplněny odstíny zelené, modré nebo červené. Jednu z barev použijte na ubrus s klasickým vzorem.

Textilie s klasickými vzory

I v tomto případě hrají prim přírodní materiály, jako jsou len, juta či bavlna. Nezapomeňte je v interiéru kombinovat, docílíte tak přirozeného vzhledu. Venkovské bydlení se neobejde bez záclonek a závěsů, ubrusů a přikrývek. Mezi nejčastější vzory patří květiny, pruhy nebo kostky. Ceněná je především ruční práce, kam lze kromě šitých věcí zařadit i pleteniny nebo háčkované ozdoby.

Využijte skvosty po babičce

Venkovské bydlení bývá často přehlídkou znovuobjevených starších kousků. Může jít o zrepasovaný nábytek s drobnými vadami na kráse, stejně tak funkční nádobí nebo naopak líbivé oprýskané kousky, které využijete jiným způsobem, případně jako dekorace. Nemusíte se přitom omezovat na přírodní dekor. Bez obav využijte i výrazných barev nebo kontrastů. Nezapomeňte jen přitom na to, aby vše dohromady tvořilo harmonický celek.

Květiny a bylinky jako dekorace

Šikovně naaranžované vázičky s větvičkami, bylinky v květináčích nebo květiny ze zahrádky jsou tou nejlepší dekorací v každém interiéru. Ozdobte jimi parapety, stůl i odkládací plochy. Pozvednete tím celkový dojem z interiéru. Jaké zvolíte, záleží jenom na vás. Podstatné totiž je, abyste se ve vlastním domě cítili dobře především vy sami. Dále čtěte: Doplňky a dekorace dělají domov domovem. Deset pravidel, na která se při výberu vyplatí myslet.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete od března vyrazit

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Zavřít reklamu