Na nákupu spotřebičů lze výrazně ušetřit. Slevu dostanete i za natržený obal

Spotřebiče 12. října 2020 | 08:08 — Marie Drahá
Potřebujete vybavit byt a šetříte přitom každou korunu? Jednou z variant, jak výrazně uspořit, je poohlédnout se po spotřebičích druhé jakosti. Často mají pouze natržený obal nebo drobnou kosmetickou vadu, která jim ovšem na funkčnosti nijak neubírá. Navíc nejsou bez záruky.
Další 3 fotografie v galerii
I při výběru velkých domácích spotřebičů lze obrovsky ušetřit / Depositphotos

V nabídce zboží druhé jakosti na zbrusu novou nabídku výrobců obvykle nenarazíte. Přesto se v ní objevují moderní typy spotřebičů, které lze pořídit na rozdíl od nových modelů podstatně levněji. Pouze malá část z nich je použitá či repasovaná. Ve většině případů se jedná o zboží přímo od výrobce.

Co lze označit za II. jakost

  • Do kategorie II. jakosti se často dostávají nepoužité výrobky vystavené v showroomech nebo na veletrzích. Jedná se o zboží tzv. osahané. Protože není originálně zabalené nebo může mít drobnou kosmetickou vadu, prodávají je výrobci se slevou – často však s dvouletou zárukou, podobně jak je tomu u nových spotřebičů.
  • Přístroje z předváděcích a školicích akcí nabízejí prodejci rovněž levněji. Pokud se u nich objeví kosmetické poškození v pohledových partiích, které na funkčnost spotřebiče nemá žádný vliv, lze takový model často pořídit až za polovinu původní ceny, někdy ovšem s kratší záruční dobou.
  • Za nižší cenu lze pořídit také spotřebiče, které musely projít kontrolou nebo se jim poškodil obal při přepravě a u prodejce jsou skladem. Jestli netrváte na nejnovějším modelu, využít můžete také doprodeje, kdy zaplatíte například o třetinu méně peněz za výrobek úplně nový.
  • Za plnou cenu nemohou prodávat výrobci ani ty spotřebiče, které už našly cestu k prvním majitelům, ale těm z jakéhokoliv důvodu nevyhovaly a do 14 dní zboží vrátili.
  • Až do třetí kategorie spadají obvykle výrobky používané. Většinou se jedná o reklamované zboží, které však má za sebou servisní prohlídku a je plně funkční. Na takové spotřebiče rovněž nabízejí výrobci zkrácenou záruku.

Jestli se rozhodnete pořídit spotřebič II. jakosti, o důvodech nižší kvality by vás měl prodejce vždy informovat. Levnější přístroje se vyplatí pořídit zejména při kompletním vybavování bytu, chalupy nebo studentského podnájmu. Drobné kuchyňské pomocníky i velké spotřebiče lze často nakoupit za hotové i na splátky. Dále čtěte: Nešvary, kvůli kterým si mnoho domácností zbytečně prodražuje myčku na nádobí.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Peugeot představil v Las Vegas šokující koncepční auto. Podívejte se, kam bude směřovat design sériových modelů

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu