Parní trouba je vymazlený spotřebič. Jídlo z ní má více živin a je zdravější

Spotřebiče 19. srpna 2021 | 11:30 — Veronika Prášilová
Příprava pokrmů v páře se řadí mezi nejzdravější způsoby vaření. Je také rychlá a úsporná. Jednou z posledních vymožeností mezi domácími spotřebiči je parní trouba, ve které se dá s využitím vody také péct. Tento spotřebič však efektivně využijete i jinými způsoby.
Další 3 fotografie v galerii
Nyní si i doma připravíte pokrmy podobně jako v restauraci / Pixabay

Současné moderní parní trouby fungují v kombinaci s horkým vzduchem a podle druhu připravovaného jídla si dokáží regulovat hladinu vlhkosti a teploty, aby byl výsledek perfektní.

Připravujte zdravější pokrmy

Vaření v parní troubě je jedním z posledních trendů v přípravě jídla. Takto připravené pokrmy si zachová důležité živiny, případně vitaminy, a proto je plnohodnotnější a zdravější. Takto připravené pokrmy neztrácejí přirozenou barvu a především chuť, díky čemuž se může použít méně soli a kořenících přípravků. Není také potřeba používat tolik oleje jako u běžné trouby. Díky použitým technologiím a samotnému parnímu pečicímu procesu se jídla v této troubě nepřipalují.

Při pečení masa a pečiva je žádoucí dosáhnout měkkého středu a křupavé kůrky. Pára, která se podle zvoleného programu vypouští do prostoru trouby, se o to dokáže postarat. Rozdíl mezi přípravou v klasické troubě a její parní variantě poznáte například u pečení obyčejného chleba. Zatímco kůrka bude krásně hnědá, střed bude lahodně vláčný. Maso už zase nebude nikdy v prostředku vysušené. V parní troubě připravíte skvěle i například rýži nebo knedlíky.

Nemísí chutě a vůně

Podobně jako horkovzdušná trouba i ta parní dokáže současně připravit více druhů jídel současně bez mísení chutí a vůní. Nebude tak problém udělat například ryby a zároveň křupavou zeleninu. Liché jsou také obavy o špinavou troubu, která se díky všudypřítomné páře lehce čistí. Příprava jídel je v kombinované parní troubě až o 20 % rychlejší. Postará se také o poměrně rychlý ohřev pokrmů, nahradit tak může mikrovlnnou troubu.

Jak jsme již zmínili, parní trouby nabízejí většinou i klasické funkce, jako jsou gril, horký vzduch a konvenční ohřev či pečení. Díky možnosti přesného nastavení teploty a délky přípravy je u vybraných modelů možnost přípravy pokrmů metodou Sous-Vide. O této moderní metodě, ideální například pro předchystání steaků, se dočtete zde.

Zdroj: Good food.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Co je doma, to se počítá. Knížecí pár z Monaka si bude vydělávat ve světě módy

Zazimování levandule. Na co si dát velký pozor a jak bylinu...

Stále rostou křemenáče, kozáci a hřiby. Mykolog prozradil,...

Postarejte se nyní o muchovník neboli indiánskou borůvku....

Záchrana usychajícího vřesu. Co udělat, aby začal znovu...

Vyrobte si vlastní výzdobu na dušičky. Není na tom nic...

Hrabat listí, nebo nechat být? Užitečné informace, které...

Zavřít reklamu