Jaké spotřebiče se hodí ke smetanové kuchyni? Na bílé rychle zapomeňte

Spotřebiče 07. března 2018 | 09:41 — Marie Drahá
Krémová kuchyň v kombinaci s dubem nebo olší. Hodí se do starých chalup i moderních interiérů a v českých domácnostech je k vidění zřejmě nejčastěji. Většina lidí však dělá stejnou chybu: kombinuje ji se spotřebiči v bílé barvě.
Dalších 5 fotografií v galerii
Bílé spotřebiče se hodí pouze k bílé kuchyni, smetanová si žádá jiné / Shutterstock

Smetanová působí útulně a skvěle se hodí k dřevu. Ti, kdo zařizují novou kuchyň, se k ní však uchylují i z druhého důvodu: na rozdíl od bílé nemusí mít obavy, že zažloutne. Na krémové navíc není tolik viditelná špína.

Řada lidí se však zařizuje postupně. Než kupuje novou kuchyň, základní spotřebiče už k dispozici má. Milovníci designu zvolí barevné a nadčasové kousky, většina národa jde ale do bílé. Bílá lednice, bílá mikrovlnka, bílá rychlovarná konvice. Navzdory tomu, že se tato barva ke smetanové vůbec nehodí.

Jak staré spotřebiče jsou?

Jaké je řešení?  Bílá se podle bytových designérů hodí jedině k bílé. Pokud jste tedy vlastníky několika bílých spotřebičů, a je vám líto se jich zbavovat a kupovat nové, skutečně zvažte barvu linky. Jestli už mají své za sebou a hrozí, že brzy doslouží, nákup jiných kousků vás mrzet nebude. Pokud zvažujete bílou kuchyňskou linku, přečtěte si nejčastější pro a proti.

Ve smetanové nebo vanilkové kuchyni, chcete-li, nejvíce vyniknou spotřebiče nadčasově elegantní s nerezovým povrchem, nebo v retro stylu v krémovém laku. Bílé spotřebiče zase vypadají dobře v moderním stylu kuchyně s matnými dvířky doplněné barevnými doplňky nebo rovnou obklady. Pokaždé ale platí, že méně je více. Jednoduchá dvířka jsou nadčasová a vypadají přirozeně.

K oběma typům kuchyní se pak hodí horní skříňky s prosklenými dvířky a otevřené police. Hezky vypadá, pokud se u nich zopakuje materiál pracovní desky. Častou variantou bývá i obklad ve stejném dekoru. Vhodné osvětlení kuchyně útulnou atmosféru ještě umocní.

Jaký zvolit dřez?

Chybu neuděláte s granitovým. Do krémové kuchyně s dřevěnou pracovní deskou se hodí dřez v barvě dvířek, zvolit ale můžete i tmavou, případně šedou v odstínu nerezu. Alternativou je pak nerezový dřez. Pokaždé se jej snažte zkombinovat se spotřebiči. K bílým spotřebičům a bílé kuchyni vypadá zajímavě také klasický porcelánový dřez.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dvě mouchy jednou ranou. Úchvatné vyhlídky i největší koncentrace léčivých pramenů

Dvě mouchy jednou ranou. Úchvatné vyhlídky i největší...

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách...

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Kam vyrazit k moři na sklonku léta. S naším výběrem...

Zavřít reklamu