Věčně se hádáte, kdo vynese koš? Zkuste tohoto praktického pomocníka

Spotřebiče 25. prosince 2018 | 10:19 — Marie Drahá
Na rozdíl od Západu u nás zatím nepatří ke standardním spotřebičům, jako jsou lednice, trouba nebo myčka. Přesto se vyplatí tohoto malého pomocníka doma mít. Drtič odpadů si hravě poradí s peckami od ovoce i kostmi od kuřete. Instalovat jde i do starších dřezů.
Další 4 fotografie v galerii
Drtič odpadu zpracuje veškeré zbytky z talířů a pošle je do kanalizace / Shutterstock

Moderní a praktický přístroj funguje docela jednoduše: mokrý odpad shrnete do dřezu a pustíte studenou vodu a současně drtič. Ten zbytky rozmělní a pošle spolu s vodou do kanalizace. Je sice malý, ale zvládne toho opravdu hodně. Zahltit jej v domácnosti je prakticky nemožné. Technicky vzato je drtič schovaný a v případě starších kuchyní nahradí původní klasický sifon. Ten přitom funguje stejně jako doposud. Přístroj pustíte jen v okamžiku, když chcete drtit zbytky.

S čím vším si drtič poradí

Dokáže zpracovat veškerý biologický odpad i se slupkami vyjma například suchých slupek od cibule a česneku. Potíže mu nedělají ani pecky, kávová sedlina, skořápky od vajíček, kosti z kuřete i ryb, dále odřezky z tepelně upraveného masa, květiny a zbytky jídel dokonce i s papírovými ubrousky nebo kapesníčky. Obyčejně věci, které v koši docela rychle zapáchají. Porcelán, plasty, kovy, drátěnky i houbičky – to jsou naopak věci, které mohou drtič odpadu zablokovat. Je proto lepší opatřit odtok sítkem.

Potkany nekrmíte, je ekologický

Máte obavy, že zbytky potravin, které do drtiče pustíte, budete krmit potkany v kanalizacích? Obavy nejsou na místě, protože takto rozdrcený odpad smíchaný s vodou pro ně není poživatelný. Drtič naopak patří k ekologickým pomocníkům v domácnosti. Víte, že některé chytré spotřebiče si dávkují mycí prostředky samy? Ušetří vám peníze i za vodu, psali jsme zde.

Na co myslet při výběru drtiče

Drtič odpadu se dá pořídit od tří a půl tisíc korun nahoru. Jako všech přístrojů je ale také drtičů na trhu celá řada a liší se jak materiálem, tak druhem motoru. Do domácích podmínek se hodí motor s permanentním magnetem, který má vysoké otáčky. Zaručí rychlé drcení a nezabere ani místo ve spodní skříňce.

Provoní jej kůra z citronu nebo pomeranče

Kvůli údržbě drtiče je lepší pořídit si gumovou manžetu, jež jde jednoduše vyjmout. Ze spodní strany se na ní totiž usazuje povlak, který může zapáchat. Takto ji stačí občas propláchnout. Aby drtič krásně voněl, stačí v něm pak rozdrtit citronovou nebo pomerančovou kůru. Se zbytky nečistot si hravě poradí také kostky ledu a sůl.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci objevili záhadnou planetu. Je stará jako sám vesmír

Dopřejte svému králíčkovi tu správnou stravu

Několik tipů, jak v zimě pečovat o semišové boty. Vydrží...

Obyčejná lana i provazy dokáží interiéru dodat šmrnc....

Ušetřete peníze za nákup nových pokojovek. Jednoduše si je...

I pes může v zimě nastydnout. Naučte se nemoc poznat a...

Vyrobte si s vašimi dětmi domácí vodové barvy

Zavřít reklamu