Hledáte šikovné spotřebiče do kuchyně? Víme, na co byste při výběru neměli zapomenout

Spotřebiče 16. srpna 2019 | 13:13 Marie Drahá
Domácí spotřebiče pořizujeme obvykle s tím, že nám vydrží celou řadu let. Nabídka různých typů a značek je ale v dnešní době tak široká, že je někdy těžké se v ní vůbec zorientovat. Jak při koupi nešlápnout vedle? Poradíme vám, podle čeho spotřebiče vybírat.
Další 4 fotografie v galerii
Kvalita je na prvním místě, ale každé domácnosti vyhovují jiné přístroje / Internet

Ať už je to myčka na nádobí, varná deska nebo pečicí trouba, pokaždé jde o investici v řádu minimálně několika tisíc korun. Pořídit si výrobek, u kterého během pár měsíců zjistíme, že nám vlastně nevyhovuje, je zbytečnou ztrátou peněz. Buď nás to donutí obstarat si co nejdříve náhradu, nebo budeme se skřípěním zubů roky používat přístroj, který se nám nelíbí. Před pořízením jakéhokoliv pomocníka proto nezapomeňte na následující parametry.

Úspora je alfa omega

Kdo si připlatí při koupi, ušetří v budoucnu. O spotřebičích to platí dvojnásob. Ptejte se vždy po těch, které jsou označeny energetickou třídou A+++ , případně A++. Oproti ostatním modelům totiž dokážou ušetřit při provozu až polovinu nákladů. Uspořit náklady vám dokáže dokonce i varná konvice nebo například vysavač.

Ruku v ruce se spotřebou jde i hlučnost přístroje. Řada lidí má dnes kuchyni spojenou s obývacím pokojem a po randálu netouží. Čím méně decibelů spotřebič vydává, tím lépe. A vězte, že i několik decibelů dělá ve skutečnosti hodně.

Důležité jsou vaše zvyklosti

Přístroje nikdy nevybírejte primárně s ohledem na velikost kuchyně. Berte v úvahu počet členů domácnosti a vaše zvyklosti. Pokud rádi vaříte a hostíte návštěvy, připlaťte si za varnou desku. Jestli se naopak stravujete často jinde a doma praktikujete studenou kuchyni, bude se vám hodit spíš dobrá a dostatečně velká lednice. Potrpíte si na výbornou kávu? Investujte do moderního přístroje, který vám současně usnadní práci. Zvažujete, jaký si pořídit kávovar? Podívejte se, jaké výhody nabízejí jednotlivé přístroje.

Zdravé vaření se stalo standardem. Určitě neprohloupíte, pokud zainvestujete do spotřebičů, které pomáhají zachovat vitaminy i během přípravy jídla a chovají se k potravinám šetrně. Řeč je především o moderních lednicích, mrazáku nebo troubě.

Design rozhodně nepodceňujte

Myslete na to, že budete spotřebiče nejenom roky používat, ale také se na ně v kuchyni dívat. Nepodceňujte proto ani design. Pokud nekupujete spotřebiče od jednoho výrobce, alespoň je slaďte do jedné barvy, případně oživte jedním barevným kouskem. Zvažte, zda je pro ucelený pohled raději nezabudovat.

Lákají vás hotové sety spotřebičů? Jejich největší výhodou je cena, ostatní parametry ale pokulhávají. Nepodléhejte „výhodným“ nabídkám, u nichž se budete muset spokojit s průměrnými spotřebiči. U každého přístroje si raději stanovte osobní preference a poraďte se se specialistou.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Rozhodnutí o potratech rozhýbalo svět. Meghan Markle řekla, že je to pro ni hluboce osobní

Jak dosáhnout maximální úrody cuket? Zaměřte se na čtyři...

Pěstování petúnií: Správné místo výsadby, hnojení a...

Jak vyhnat mravence ze zahrady i ze skleníku. Skvěle fungují...

Vypěstujte si sladká, voňavá rajčata, plná chuti. Stačí...

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Zavřít reklamu