Pokud chcete, aby vám myčka dlouho vydržela, dodržujte několik zásad

Spotřebiče 28. prosince 2019 | 10:03 — Marie Drahá
Často hostíte během vánočních svátků návštěvy a nestíháte zapínat myčku? Díky bohu za ni, říkáte si možná pokaždé, když ji plníte špinavým nádobím. Kdo si na myčku jednou zvykl, neměnil by. Nevhodným zacházením jí však můžete zkrátit život o několik let.
Další 4 fotografie v galerii
Vždy záleží na tom, jak se ke spotřebiči chováte / Internet

Myčka na nádobí je spotřebič, u nějž očekáváme, že nám vydrží deset let, ne-li víc. Šetří vodu, čas i peníze. Pokud chcete, aby vám dobře sloužila co nejdéle, zkuste se vyvarovat následujících věcí.

Zbytky jídla na nádobí

Špinavé nádobí do myčky patří, ale větší zbytky jídla ne. Pokud talíře vložíte do myčky silně znečištěné, zbytečně si zanášíte filtry. Největší problém způsobují kyselé potraviny, které mohou uvnitř způsobit korozi. Jednou za čas můžete myčku pročistit odstraňovačem mastnoty a zbytků jídel.

Špatně poskládané nádobí

Ve spěchu, kdy potřebujete sklidit z linky špinavé nádobí co nejrychleji, možná tolik nehledíte na to, jak jej do myčky skládáte. Občas se tak stane, že větší kusy překrývají malé a ty zůstanou i po umývacím cyklu znečištěné. To však není jediný problém. Pokud nádobí během mytí skáče, může poškodit samotnou myčku. Ideální rovněž je, aby se nádobí vzájemně dotýkalo co nejméně.

Nedostatečná údržba

Myčku je potřeba pravidelně čistit, aby se v ní nedržel vodní kámen, mastnota a netvořila koroze. Na trhu je k dispozici celá řada přípravků, spolehlivě však funguje i obyčejný ocet, který jednou za čas nalijete dovnitř a pustíte myčku naprázdno. Rovněž je nutné pravidelně oplachovat zanesený filtr a v případě tvrdé vody používat profesionální odstraňovač vodního kamene. Občas je potřeba vytřít myčku vlhkým hadříkem s jarem.

Nekvalitní přípravky na nádobí

Na trhu je spousta přípravků do myčky, ale je třeba si mezi nimi vybrat kvalitní. Kromě klasického mytí totiž při správném dávkování zabrání i usazování vodního kamene. Nekvalitní a velmi laciné přípravky naopak mohou spotřebič rychle poškodit. Nezapomínejte ani na pravidelné doplňování soli, která má vliv na čistotu katexového filtru, jenž filtruje vodu na měkkou. Dále čtěte: Vodní kámen ničí pračku, myčku, konvici i kávovar. Víte, jak se ho účinně zbavit bez chemie?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

Pravidelné vytírání podlah dá pořádně zabrat. Pořiďte...

Vytáhněte zazimované muškáty. I zažloutlé a neduživé...

Staré džíny je škoda jen tak vyhodit. Jednoduše je...

Spaní na zemi na matraci má své příznivce i odpůrce. Víme,...

Blíží se čas pro jarní výsadbu česneku. Nemůžete sice...

Pořiďte dětem originální zvířátko. Péče o potemníka je...

Zavřít reklamu