Pěna na holení má v domácnosti mnoho využití. Stačí ta nejobyčejnější za nejnižší cenu

Tipy a inspirace 08. března 2019 | 15:11 — Anna Novotná
Každý ji máme doma, ale většinou ji používáme pouze na holení různých částí těla. Přitom právě pěna na holení má v domácnosti mnoho dalších využití, o kterých jste možná neměli ani tušení. Přinášíme vám 10 tipů, jak neobvykle využít pěnu na holení.
Dalších 6 fotografií v galerii
Holící pěnu nemusíte používat pouze společně s žiletkou. / Shutterstock

Budete se možná divit, ale pěnu na holení můžete opravdu využít v čištění celé domácnosti. Nemusíte kupovat žádnou speciální pěnu, stačit vám bude ta nejobyčejnější za nejnižší cenu!

Koberec

Pro odstranění zažraných nečistot z koberce stačí nastříkat obyčejnou pěnu na holení přímo na skvrnu. Chvíli drhněte vlhkou houbou a nechte působit přes noc. Ráno jen vyndejte vysavač a místo vyluxujte.

Brýle

Nejenže můžete své brýle pomocí pěny na holení vyčistit, ale navíc tím zabráníte i jejich zamlžování. Naneste pěnu na holení, vyčistěte a doleštěte čistým měkkým hadříkem.

Šperky

Ztratily vaše šperky lesk? Stačí si nastříkat trochu pěny na holení do dlaní a šperky v nich pořádně promnout. Poté vezměte starý zubní kartáček a důkladně vyčistěte.

Lak na nehty

Lakovala jste si nehty a trochu barvy jste omylem nanesla i na kůži okolo prstů? Nevadí! Od toho vám pomůže právě pěna na holení. Odstraní barvu z kůže, ale nikoliv z nehtů!

Zrcadlo

Stejně jako u brýlí zamezíte pěnou na holení mlžení. Což v koupelně oceníte po každé sprše, kdy se zrcadlo snažíte otřít vším možným, abyste se v něm alespoň na chvilku viděli. Stačí pouze nastříkat pěnu do rukou, natřít ji na celou plochu zrcadla a otřít čistým suchým hadříkem.

Trouba

Zapečené kusy jídla, skvrny, mastnota. Toto se bohužel nachází po čase v každé troubě. Hledáte způsob, jak se těchto nečistot zbavit? Nastříkejte do trouby pěnu na holení, vydrhněte houbičkou na nádobí a opláchněte čistou vodou. Nakonec otřete suchým hadrem.

Malování

Rozhodli jste se vymalovat a neměli jste rukavice? S největší pravděpodobností máte na rukou spoustu zaschlé barvy, která jde obtížně smýt, i když je vodou ředitelná. Místo mýdla si ruce potřete pěnou na holení a pořádně vydrhněte. Poté opláchněte vodou.

Dveře u sprchy

Po čase se mohou na dveřích od sprchy objevit zaschlé kapky, otisky rukou a dveře vypadají, jako by byly z mléčného skla. Stačí nastříkat pěnu na holení, omýt houbičkou a důkladně vyleštit suchým hadrem.

Chrom

Vodovodní baterie, stojánky v koupelně, držák toaletního papíru, chromovaný nábytek… Na tom všem se velmi rychle objevují skvrny, které jsou všem na očích. Nastříkejte na ně proto trochu pěny, omyjte houbičkou a vysušte hadříkem.

Přední skla u auta

Pěnu na holení můžete využít i mimo vaši domácnost. Umyjte s ní přední sklo vašeho auta, vyleštěte suchým hadrem a můžete si být jisti, že už se vám nezamlží.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vznášející se sovětské monstrum mělo zdolat jakýkoliv terén. Bylo určeno pro bleskové útoky

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...

Zavřít reklamu