Jak vybrat domácí saunu přesně pro vás

Tipy a inspirace 20. března 2021 | 15:26 — Klára Sanders
Saunování je stále více oblíbené i díky tomu, že podporuje imunitní systém. V dnešní době roste zájem o domácí sauny, které je možné nainstalovat jak do malých bytů, tak do domů jako součást kompletního domácího wellness centra. Vyberte si i vy tu pravou domácí saunu, která bude vyhovovat vám i vašemu prostoru.
Další 4 fotografie v galerii
Domácí sauny jsou vhodné téměř do jakéhokoliv prostředí / Depositphotos

Nejen v chladných dnech, ale i například po sportu nebo dlouhém dni v práci člověk ocení možnost využít domácí saunu. Pokud si chcete i vy domácí saunu pořídit, možností je opravdu mnoho.

Na oblibě získávají také venkovní domky a saunové sudy. Výrobci nabízejí řadu možností, velikostí, druhů, provedení a designů, které dobře ladí s interiérem nebo se zahradní architekturou. Domácí sauny jsou vhodné téměř do jakéhokoliv prostředí.

Různý design, velikost i cena

Vybere si ten, kdo dává přednost celodřevěnému provedení, i milovníci designu, kterým výrobci nabízejí prosklené provedení doplněné o lakované panely. Jaký typ sauny zvolíte, záleží jen na vašich požadavcích a finančních možnostech.

Aby nedošlo ke zbytečným omylům, je lépe se v otázce volby domácí sauny obrátit na odborníky a poradit se o výhodách či nevýhodách konkrétních typů saun, jejich životnosti, spotřebě energie a údržbě.

Saunové kabiny jsou vhodné pro menší prostory

Pro menší prostory, například v panelových domech, jsou vhodné zejména saunové kabiny, jejichž výhodou je rychlá montáž. Do obezděného prostoru se pak montují vestavěné sauny, které mohou být obestavěny či jinak začleněny do prostoru. Sauna na míru může být i originální stavbou s netradičními prvky.

V rodinném domě využijete saunové centrum

Na větších plochách můžeme uvažovat o vybudování kompletního saunového zázemí, dokonce i celého relaxačního saunového komplexu, kde kromě vlastní sauny jsou k dispozici šatna, odpočívárna s lehátky, bar pro občerstvení, televize a další vybavení, které zpříjemní saunování.

V takovémto saunovém centru si mohou nerušeně užívat relaxaci a pohodlí najednou všichni členové rodiny. V nabídce pro domácí saunování najdeme i exkluzivity, jako jsou saunové domky či srubové sauny, krásné venkovní chatky, horské sauny nebo i saunové sudy.

Finská sauna

Pojďme se podívat na některé druhy blíže. Jako sauna klasická bývá nazývána finská sauna. Typická je pro ni vysoká teplota, nízká vlhkost, design a provedení, kde převažuje dřevo a kámen. 

Infrakabina

Infračervené prohřívací kabiny ocení zejména ti, kteří nemohou ze zdravotních důvodů používat klasickou saunu, a nebo jim klasická sauna nevyhovuje. Je také řešením pro byty a malé prostory, rychle se nahřeje a prohřeje celé tělo. Pobyt v infrakabině povzbuzuje krevní oběh, ulevuje při bolesti svalů a je vhodný i při léčbě chronických chorob.

Parní lázně a parní kabiny

Na rozdíl od finské sauny působí na člověka v parní lázni maximální vlhkost vzduchu při relativně nízké teplotě kolem 40 stupňů Celsia. Parní lázně a kabiny se od klasických dřevěných saun liší také stavbou a interiérem, který má nejčastěji vnitřní povrchovou úpravu kombinovanou z různých keramických obkladů. Součástí zařízení bývají i speciální doplňky, jako je ozvučení, světelné efekty či masážní sprchy. Psali jsme také: Poradíme vám, jak se jednoduše zbavit zaschlých kapek na skle

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři,...

Seznamte se s mimořádně krásnými místy v Praze, kde ještě...

Nalaďte se na léto. Nádherné evropské pláže, kde se budete...

Nádherný ostrov v Egejském moři. Mrňavý jako hrášek, ale...

Velikonoce trochu jinak. Vyhlášené tradice a zvyky, nad...

Romantika mezi mrakodrapy. Objevte dokonalý šperk Perského...

Zavřít reklamu