Krycí matrace si s tuhostí poradí. Spíte dobře, i když špatně vyberete

Tipy a inspirace 25. května 2021 | 14:43 — Marie Drahá
Udělali jste chybu při nákupu matrace, ale nemůžete si hned dovolit investovat do nové? Řešením může být vrchní matrace. I z nepohodlné matrace dokáže vytvořit lůžko, na kterém se vám bude usínat mnohem lépe.
Další 3 fotografie v galerii
Kvalitní spánek by měl být pro všechny prioritou číslo jedna / Depositphotos

Nekvalitní spánek, bolesti zad a celkový diskomfort. Špatný výběr matrace může být příčinou dlouhodobých zdravotních potíží a ve velké míře se odráží také na psychice člověka. Pokud jste výrazně přibrali nebo nejste spokojení s tuhostí své matrace, poohlédněte se alespoň po vrchní matraci, která si hravě poradí s tím, že je vaše postel příliš měkká nebo naopak příliš tvrdá.

Paměťová pěna uleví kyčlím i kloubům

Na rozdíl od klasické matrace je vrchní matrace velmi tenká. Nejnižší měří kolem pěti centimetrů a pokládá se na stávající matraci, obyčejně také nízkou. Krycí matrace z pružné či paměťové pěny může být ale vysoká i jednou tolik. Díky svým vlastnostem umí ulevit kloubům i kyčlím.

Její tuhost symbolizují čísla od 1 do 10, přičemž 1 až 4 značí měkčí spaní, vyváženou tuhost a stabilní oporu pro celé tělo označují čísla 5 až 7 a matrace s čísly 8 až 10 jsou určeny pro všechny, kteří preferují spaní na tvrdším povrchu.

Topper lze využít i jako podložku

Krycí matrace označována také jako přistýlka nebo topper bývá standardním doplňkem řady lůžek, protože dokáže prodloužit životnost matrace. Chrání ji před vlhkem, opotřebením a pomáhá zachovávat její tvar. Lze ji použít na stávající lůžko nebo samostatně jako relaxační či cvičební podložku. Pro dobrou fixaci k původní matraci bývá opatřena gumovými páskami i snímatelným pratelným potahem.

Dvěma matracím na lůžku je potřeba přizpůsobit také výběr prostěradla. Podstatná je zejména výška. Dále čtěte: Kousky nábytku, na kterých se v domácnosti opravdu šetřit nevyplatí.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu