Nádhera, která loví. Připravte si doma rafinovanou past na komáry

Tipy a inspirace 09. srpna 2018 | 10:13 — Marie Drahá
Někdy ani nemusí jet člověk k vodě, aby měl tělo plné štípanců. Při zavřených oknech se v létě spát nedá, a tak nám většinou komáři pijí krev hlavně v noci. Boj s nimi může být nekonečný. Nezabírají bylinky ani vonné oleje? Seberte odvahu a pořiďte si masožravku. S komáry zatočí raz dva.
Další 3 fotografie v galerii
Masožravých rostlin existují různé druhy, každá přitom umí něco / Shutterstock

Otravnému hmyzu vadí muškáty, levandule, bazalka a také převařený hřebíček. Přírodních odpuzovačů, které si můžete pořídit v blízkosti oken či do jednotlivých místností, je celá řada. Psali jsme o nich zde. Někdy však ani výrazné vůně komáry a mouchy neodradí. Sedají na stůl, kuchyňskou linku, na ovoce a v neposlední řadě na nás. Mouchy jsou otravné, komáři však o to víc, že po sobě zanechávají svědivé červené skvrny na kůži.

Postavte ji do ložnice na okno

Sáhnout po klasických odpuzovačích do zásuvky z drogerie je pro člověka razící přírodní teorii tou poslední možnou variantou. A ne zrovna ideální. Určitě nepatří tam, kde se vyskytují malé děti nebo těhotné ženy. Jak tedy na hmyzí upíry vyzrát? Jděte na to chytře. Do obýváku či do ložnice si postavte na okno masožravou rostlinu. Brzy budete moci pozorovat, jak si květinka na komárech smlsne.

Kořeny nesmí nikdy uschnout

Pěstovat masožravku není nijak náročné. Vyhovuje jí teplota kolem 22 stupňů Celsia, takže ji můžete mít doma celoročně. Nemá však ráda suchý vzduch, takže by neměla být v blízkosti topení, naopak jí vyhovuje vlhkost. Její kořeny nesmí uschnout, měla by být pořád ve vodě. O to se jednoduše postará tác s vyšší hranou.

Pokud se rozhodnete masožravou rostlinu koupit, vybírejte raději u tuzemských výrobců nebo speciálních pěstitelů. Jen tak si můžete být jisti, že je květina odolná a otužilá, protože nežila celý rok ve vytápěném skleníku. Masožravka by neměla být povadlá, stát už v obchodě ve stínu nebo mít zaschlé zárodky malých láček. Taková vám doma dlouho nevydrží, natož aby řádně plnila svou funkci.

Přežije i v zimě bez hmyzu

Nemusíte se bát, že byste museli masožravé rostlině v jiných ročních obdobích hmyz pracně shánět. Přežije i bez něj, funguje v podstatě jako všechny ostatní rostliny. Živočichové, kteří se jí chytnou do pasti, jsou pro ni jen jakési vitaminy. Díky nim rychleji a bohatěji kvete a pohled na ni je tak vskutku nevšední podívanou. Bát se jí určitě nemusíte, pro člověka je neškodná.

Odměnou je úchvatná podívaná

To však neplatí o drobných živočiších, na které má masožravka vytvořeny speciální lapací mechanismy. Svou kořist k sobě přiláká speciální vůní a potom už není cesty úniku. V její pasti uvíznou kromě komárů i nejrůznější mušky, některé mouchy a pavouci. Postarají se zkrátka o to, abyste měli místo svědivých boláčků nebo děsu ve tváři pohled na úchvatnou podívanou.

Každá umí s listy něco jiného

Masožravých kytek existuje celá řada. Záleží na tom, který druh se vám bude líbit a do bytu vizuálně hodit. Jednotlivé druhy lze ale i kombinovat. Každý totiž umí něco, navíc je specifický svým typem pasti na živočichy. Ve všech případech k tomu kytkám slouží listy.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Legendární zpěvačka a herečka Barbra Streisandová vydala po letech nový singl

Je vaším snem zažít pulsující atmosféru nejslavnějšího...

Chtěli byste vědět, jaká zima nás letos čeká? Sledujte...

5 chyb při výběru AKU nářadí, kterým se musíte vyhnout

Jak vytvořit dokonalou zahradní oázu: Tipy a triky

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Zavřít reklamu