K čemu všemu můžete v domácnosti využít botník?

Tipy a inspirace 07. listopadu 2019 | 10:49 — Marie Drahá
Úzký prostor, kam se nevejde žádná skříňka ani polička, maximálně tak vyklápěcí botník. Jenže neřešíte výklenek v předsíni, ale v ložnici nebo v obýváku. Je to problém? Naopak. Odhoďte koncepty a zkuste vnímat botník jako praktický kus nábytku, který může posloužit k čemukoliv.
Dalších 5 fotografií v galerii
V obývacím pokoji do boxů uložíte časopisy nebo různé drobnosti / Internet

Nedostatek místa na chodbách a v předsíních inspiroval výrobce ke skutečně minimalistickým produktům. Některé botníky nejsou široké ani 20 centimetrů, takže dokážou vyplnit jakýkoliv prostor. A navíc prokázat jistou službu – být užitečné, protože o to tady jde především.

Možná bojujete s místem právě za vchodovými dveřmi, kam se vám vleze botník pro minimální množství obuvi. Pouze to, které v aktuální sezoně zrovna nosíte. Co se zbývajícími botami? Není třeba házet flintu do žita. Závěsný botník lze umístit prakticky kamkoliv. Pořádně se rozhlédněte po chodbě a dalšímu úložnému prostoru udělejte místo jinde. Klidně v mezipatře, kde zůstalo místo pod policemi na knihy. Právě tam můžete uložit další obuv, kterou jste museli dosud skladovat v krabicích.

Papuče, šátky, rukavice

Závěsné botníky ale nabízejí kromě uskladnění bot širokou škálu využití. Můžete si do nich uschovat rukavice, šály, šátky, případně papuče pro návštěvy. A zase tam, kam se bude uzoučký kus nábytku jednoduše hodit. Nikdo přece neví, co je uvnitř. Vzdušné chodby nabízejí spoustu prostoru kolem schodiště. Jak jej co nejlépe využít, se dozvíte zde.

Drobnosti v koupelně

Botník dobře poslouží i k odkládání nejrůznějších drobností, příkladem je koupelna. Odličovadla, vatové tamponky, tyčinky do uší – všechny tyto nezbytnosti, které denně berete do rukou, mohou být uschované a přitom pěkně po ruce.

Ručníky, utěrky, povlečení

Do vyklápěcích boxů lze uskladnit také oblečení. Tedy ne že by se tam vešel celý šatník, ale na ponožky či spodní prádlo může dobře posloužit. Do přihrádek se ale vlezou také utěrky, ručníky nebo povlečení. Zkrátka věci, o kterých věčně přemýšlíte, kam s nimi. 

Úložný prostor na terase

Pokud je terasa nebo balkon vaším druhým domovem, kde trávíte během roku spoustu času, jistě i tam oceníte úložný prostor. Přihrádky botníku se vám mohou hodit na zahradní nádobí, hadříky, pomůcky pro zvířecí mazlíčky, případně drobné nářadí. Laciný botník totiž užijete klidně i v garáži.

Na zmíněné možnosti využití botníku upozorňují i samotní prodejci oblíbených velkoobchodů s nábytkem. Pokud doma bojujete s úložným prostorem, jistě vás napadnou ještě další varianty. Zařizujte s nápadem!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...

Agresivní ovoce, víno i jiná špína. Mnohé skvrny na...

Volba psa napoví mnohé o vaší povaze. Jorkšíra si...

Jak vybrat nádobí podle materiálu aneb není hrnec jako hrnec

Zavřít reklamu