Několik způsobů, jak z oblečení dostast mastné flíčky od oleje

Tipy a inspirace 11. listopadu 2019 | 19:03 — Marie Drahá
Kdo by myslel na to, že si má vzít na smažení bramboráků speciální triko? Často se tak stane, že oblečení, které máme zrovna na sobě, můžeme rovnou hodit do pračky. Flíčky od oleje se však někdy umí do tkaniny pořádně zažrat, že si s nimi pouhý prášek neporadí. Naštěstí existuje řešení.
Další 3 fotografie v galerii
Olej se pere dost těžko, ale z oblečení dostat jde / Internet

Kuchyňský olej i technický olej, který používáme v dílně, se docela špatně pere. Přesto není nutné odsoudit hned flekaté oblečení k zániku. Stačí si osvojit pár postupů, které se postarají o to, že vyprat olejovou skvrnu bude pro vás nakonec hračka.

Jar si poradí s nádobím, ale i s oblečením

Stojíte u rozpálené pánve a už jste si všimli, že máte na triku několik mastných flíčků? Sáhněte po jaru. Stejně jako si hravě poradí s mastným nádobím, to zvládne i v případě oblečení. Stačí několik kapek nanést na flek a lehce proprat v rukou. Poté dejte oblečení klasicky vyprat.

Na víno i na olej funguje sůl

Pokud vaříte, jistě máte po ruce sůl. I tato ingredience skvěle funguje na odstraňování skvrn. Nasypte na flíček trochu soli a jemně promněte v rukou s trochou vody. Oblečení hoďte do pračky a vyperte.

Fleků vás zbaví také mýdlo

Podobně jako jar na nádobí funguje také mýdlo, které máte v koupelně. Pokud se vrhnete na odstraňování skvrny okamžitě, bohatě postačí to, s nímž si umýváte ruce. Větší i zašlé flíčky pak spolehlivě odstraní žlučové mýdlo, které si poradí s nejrůznějšími skvrnami.

Podejte si žehličku a savák

Olejovou skvrnu můžete odstranit také pomocí žehličky a savého papíru. Ať už máte po ruce toaletní papír, papírovou utěrku nebo noviny, stačí skvrnu podložit papírem, kousek položit i na ni a přejet žehličkou na nejmenší výkon. Podobně se zbavíte například voskovek, které najdete na oblečení svých dětí.

Mastnotu vytáhne křída nebo pudr

Mastnotu z oblečení umí vytáhnout i dětský pudr nebo křída. Postupovat můžete podobně jako v předcházejícím případě. Podložíte flek savým papírem, nanesete na něj nadrolenou křídu nebo pudr, překryjete papírem a přežehlíte. Poté vyperete.

V dílně vám pomůže technický benzin

Možná se vám stalo, že jste si oblečení pokapali technickým olejem, když jste kutili v dílně. V tom případě byste mohli mít po ruce technický benzin. Naneste jej na kus látky nebo na houbičku a opatrně stírejte olej z oblečení. Je tady ovšem riziko, že technický benzin vaše oblečení lehce zbarví. Jak šetrně vyprat péřovou bundu nebo polštáře? Přečtěte si zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hana Zagorová je v nemocnici kvůli komplikacím s koronavirem. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu o ni mají fanoušci strach

Fakta o psech, o kterých jste možná ještě neslyšeli nebo si...

Pokud chcete na jaře rozkvetlou zahradu, na zasazení...

Že váš dům trpí nadměrnou vlhkostí, poznáte docela...

Dopřejte své kočce doma malý ráj. Vyrobte jí místo k...

Světelné řetězy dodají interiéru příjemnou atmosféru....

Vřesy jsou typicky podzimní rostlina. Jejich pěstování v...

Zavřít reklamu