Zázrak jménem nano houba vyčistí saze, rez i inkoust na stěně

Tipy a inspirace 02. března 2020 | 12:12 — Marie Drahá
Toužíte po univerzálním domácím čističi, který by si poradil s tukem, sazemi, šmouhami na oknech i malůvkami na zdi? Existuje. Je jím nano houbička – produkt, který pronikl na trh poměrně nedávno. Má však svá ale. Při nevhodném používání může být v domácnosti velmi nebezpečná.
Další 3 fotografie v galerii
Houba dokáže během chvilky odstranit černé stopy od podrážek a mnoho dalšího / Internet

Melamin je látka, která se používá k výrobě umělých hmot i průmyslových hnojiv. Právě z této sloučeniny je vyrobená také nano houba. Má velmi jemnou strukturu a dokáže odstranit skvrny z nejrůznějších povrchů. Během chvilky vás zbaví černých stop od podrážek bot na linoleu, skrvn na tapetách nebo čmáranců od propisky na stěně. Vyčistí vápno, saze i rez, bez obav ji můžete použít i na své gumové tenisky.

Při kontaktu s jídlem nastává problém

Nano houbička si poradí se skleněnými, pryžovými, smaltovanými, keramickými i kovovými povrchy. Díky své univerzálnosti ji využijete nejen v kuchyni nebo koupelně, ale víceméně v celé domácnosti, a to včetně auta. Při jejím používání však musíte být nanejvýš opatrní.

Houba se v žádném případě nesmí dostat do kontaktu s jídlem, nádobím nebo povrchy, kde se jídlo vyskytuje – tedy kuchyňskou linkou či domácími spotřebiči. Mohla by vás totiž ohrozit na zdraví. Jsou známy případy, kdy došlo v důsledku požití melaminu k poškození nebo selhání ledvin. I na samotné čištění nano houbičkou je proto lepší vzít si ochranné gumové rukavice.

V kombinaci s chlorem je houba toxická

Máte doma malé děti a hodila by se vám houba na časté odstraňování čmáranců ze zdi? Nikdy nezapomeňte stěnu opláchnout čistou vodou a dávejte dobrý pozor, aby na zemi nezůstal rozdrolený kousek houbičky. Pokud by jej dítě (nebo zvíře) vzalo do pusy, mohlo by jít o vážný problém. Velmi nebezpečná je také kombinace melaminu s chlorem. Při čištění nano houbičkou se proto vyvarujte použití jakýchkoliv čistidel.

Lákavá je houbička především na odstranění silné vrstvy tuků. Je třeba však počítat s tím, že ji možná použijete jednorázově. Struktura houby se totiž tukem silně zanáší. Vzhledem k tomu, že se houby obvykle prodávají v sadě, dá se rychle nahradit novou nebo si vyčlenit jednotlivé kusy pro různé povrchy v domácnosti. Dále čtěte: Skořápky od vajec je škoda vyhazovat do koše. Vybělí prádlo, vyčistí pleť a pomohou i v kuchyni.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Z tajemného lávového tunelu se kdysi ozývalo zlověstné vrčení. Po dvaceti letech v něm byly nalezeny lidské lebky

Spotřebujte úrodu maximálně. I spadaná nezralá jablka se...

Osvědčené postupy, jak ze zahrady odstranit nechtěný pařez

Potemník, červotoč, štěnice a další vetřelci. Jak je...

Jak ochránit dřevo na zahradě i v domě. Díky těmto tipům...

Připravte si speciální výluh z kopřivy. Zbaví vaši zahradu...

Dopřejte balkonovým rostlinám během léta tuto péči a...

Zavřít reklamu