Nakoupit spotřebiče v setu má hned několik výhod. Největší z nich je cena

Spotřebiče 17. prosince 2018 | 12:43 — Marie Drahá
Při vybavování domácnosti většinou každý přemýšlí nad tím, kde ušetřit. Spotřebiče přitom představují nemalou investiční položku. V závislosti na kvalitě, značce a dalších preferencích mohou vyjít celkově na desítky až stovky tisíc korun. Ale při troše šikovnosti také o tisíce levněji.
Další 4 fotografie v galerii
Kombinaci setu si lze navolit, výjimkou není ani výběr varné desky / Shutterstock

Ušetřit za každou cenu se pochopitelně nevyplatí. Méně kvalitní produkty s nižší životností se totiž v konečném důsledku ještě prodraží. Při důkladném průzkumu trhu lze však snadno zjistit, že můžeme tytéž výrobky pořídit za rozdílné ceny, ty se přitom mohou lišit o stovky až tisíce korun. Rozdíl většinou představuje i nákup v kamenné prodejně a na internetu. Tyto varianty ale už většina nakupujících dobře zná a praktikuje.

Sleva je až 20 % na kus

Další možností, jak ušetřit, je pak nakoupit spotřebiče v setu. Jednotliví výrobci nabízejí v takovém případě slevu na kus až ve výši dvaceti procent, což už se v konečné sumě zákonitě projeví. Výhoda je oboustranná: zatímco spotřebitel ušetří, prodejce si mne ruce, že udal několik spotřebičů najednou. Nižší kvalitu jednotlivých výrobků, před kterou někteří varují, výrobci jednoznačně vyvracejí. I v tomto případě se však vyplatí stanovit si jakýsi standard, pod který nechcete z hlediska kvality spadnout. Pořád jde totiž o investici dlouhodobou, kuchyňské spotřebiče neměníme každý rok.

Kombinaci si lze navolit

Variace setů vám nabídne samotný prodejce, případně si je můžete navolit sami. Vybírat lze z různých designů – od nejmodernějších sad až po retro nebo rustikální kousky. Spotřebiče si lze tímto způsobem pořídit věstavěné i volně stojící. Základem bývá varná deska, trouba a digestoř, také lednice, mikrovlnka nebo myčka. Zvolit si lze však z velkého množství kombinací. Sety se pak dělají i přímo na míru.

V celém bytě jednotný design

Další předností spotřebičových setů je jednotný design. Při koupi všech kuchyňských pomocníků zvlášť totiž nikdy nedocílíte totožného vzhledu detailů ani ovládání, které se u jednotlivých výrobců liší. Na první pohled mohou vypadat stejně, ale ovládání, úchytky či knoflíky jsou jiné. A právě maličkosti vytvářejí celkový dojem. Pro dokonalé sladění všech přístrojů si lze kuchyňský set dokombinovat i s pračkou nebo sušičkou. Jaké spotřebiče se hodí ke smetanové kuchyni? Na bílé rychle zapomeňte.

Montáž i servis pěkně při jednom

Praktickým hlediskem několika spotřebičů od stejného výrobce je také instalace. Pro vás i odborníky je mnohem jednodušší, když se všechny namontují ve stejný den. Postupné práce jsou únavné na čas i na úklid, navíc se mohou prodražit. V budoucnu pak jistě oceníte jednotný servis.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Golfský proud výrazně zpomalil. Pro Evropu to může mít katastrofální následky

Pravidelné vytírání podlah dá pořádně zabrat. Pořiďte...

Vytáhněte zazimované muškáty. I zažloutlé a neduživé...

Staré džíny je škoda jen tak vyhodit. Jednoduše je...

Spaní na zemi na matraci má své příznivce i odpůrce. Víme,...

Blíží se čas pro jarní výsadbu česneku. Nemůžete sice...

Pořiďte dětem originální zvířátko. Péče o potemníka je...

Zavřít reklamu