Úžasné dekorace z provazu se hodí do každého interiéru. Vyjdou vás na pár korun

Tipy a inspirace 19. listopadu 2019 | 11:18 — Marie Drahá
Dáváte přednost přírodním materiálům a co se týče dekorací, jen tak něco vás nenadchne? Jste rádi originální? Pak se při pochůzkách městem nezapomeňte stavit v provaznictví, případně v železářství. Nevěřili byste, kolik nevšedních doplňků se dá vyrobit z obyčejného lana.
Dalších 16 fotografií v galerii
Provazy a lana jsou jako stvořené pro netradiční osvětlení v bytě / Internet

Provazy a lana jsou cenově dostupné a během chvilky dokážou oživit kdejaký interiér. Díky své béžové barvě se hodí takřka ke všemu. A nemusíte být přitom za každou cenu vyznavači námořnického stylu nebo majiteli chatky na pobřeží. Šmrnc můžete dodat rodinnému domku na vesnici i modernímu bytu v centru města. Možnosti využití provazů jsou totiž nekonečné.

Stačí si s lanem jen tak hrát

Zkuste si vzít do ruky silnější provaz a jen tak si s ním hrát. Stačí jej několikrát různě proplést a rázem zjistíte, že máte hezkou přírodní dekoraci, kterou byste se nestyděli položit na odkládací stolek vedle knih nebo obrázků. Anebo třeba na zem za dveře, kde díky nepravidelnému klubku zabráníte tomu, aby vám jejich hrana odírala stěnu.

Nezapomeňte na kvalitní lepidlo

Omrzelo vás starší prostírání? Vyčleňte si jedno odpoledne a vyrobte si nové. Jeden konec lana začněte omotávat kolem dokola, až vám vznikne kruh o požadovaném průměru. Provázek či lano postupně slepujte speciálním lepidlem či tavnou pistolí, pro lepší výdrž a stabilitu jej podložte libovolnou kruhovou podložkou. Může jít například o prostírání, kterého se plánujete zbavit.

Podobným způsobem si lze vytvořit rohožku do předsíně nebo koberečky do různých částí bytu, například i do koupelny. Stačí provaz nalepit na starší kus koberce stejného tvaru. Nemusíte se přitom stále držet spirály, s dekorem si můžete libovolně vyhrát. Inspiraci najdete v naší bohaté fotogalerii.

Zkuste z lana vyrobit nápadité držáky

Z lana si můžete vyrobit nejrůznější držáky. Jednoduchou smyčkou přitáhnete na stranu závěs v místnosti, pomocí dvou kovových skobiček a provazu si zase originálně pověsíte na WC toaletní papír. Jednoduché háčky a kousek lana se postarají o to, abyste si v koupelně pověsili ručníky jako málokdo. Potřebujete se cestou ze schodů něčeho přidržet? Místo zábradlí šikovně rozvěste na stěnu lano.

Provaz využijete také pro výrobu šikovných úchytek na nábytek, ohraničení obrázku nebo staršího zrcadla na stěně. Když provrtáte starší prkna a protáhnete jimi provazy, máte pro změnu originální poličky. Stále se jedná o věci, které zvládnete sami levou zadní.

Provaz sluší květinám i starším věcem

Přírodní materiál se skvěle hodí ke květinám. Lano tak lze využít pro výrobu závěsných držáků nebo jím zkuste obmotat některé květináče. Výsledek vás překvapí. Co všechno lze ještě obalit provázkem? Může to být umělý odpadkový koš nebo ojetá pneumatika, z níž pomocí dřevěné kulaté desky vyrobíte praktický sedák na terasu. Zajímavý vzhled dostane i starší lampička, jejíž stojánek bude zdobit například konopí.

Lano využijete v dětském pokoji, kde na něj s pomocí kolíčků pověsíte obrázky dětí. Hodit se bude i při vánoční výzdobě, kdy poslouží pro zavěšení světelných řetězů, a to prakticky na jakémkoliv místě. Ostatně pro řešení netradičního interiérového osvětlení jsou provazy a lana jako stvořené. Levný, ekologický a nápaditý. Takový může být nábytek z letáků a novin.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Zavřít reklamu