Boho styl v domácnosti. Pro všechny, kteří chtějí být originální a osobití

Interier 20. dubna 2020 | 09:51 — Marie Drahá
Boho styl symbolizuje cokoliv, jen ne nudu. Někdy trochu připomíná marocký Marakéš, jindy 60. léta a nekonvenční éru hippie. Je totiž nejsvobodnější ze všech stylů - dovoleno je v něm prakticky cokoliv. Pokud vám připadá minimalismus příliš obyčejný, může pro vás být boho styl tím pravým.
Dalších 6 fotografií v galerii
Boho styl se vyznačuje divokými vzory, pestrými barvami a záplavou rostlin / Internet

Boho styl je pravým opakem minimalismu i skandinávského stylu bydlení. Je uvolněný a originální. Najdete v něm prvky retra, etna, hippies a také něco z indiánského stylu. Nadchl vás natolik, že uvažujete o tom, jak zakomponovat do své moderního domácnosti prvky boho stylu nebo si ji v tomto duchu zařídit celou? Seznamte se s několika zásadními znaky, které jsou právě pro boho styl typické.

I boho styl musí mít nepsaná pravidla

Na první pohled je boho styl bez pravidel. Jediným vodítkem při vybavování interiéru je váš vkus, cit, vzpomínky a zážitky. I tento chaos však potřebuje jakýsi řád a hranice mezi tím, abyste svůj byt sladili, ale nepřeladili, je velmi tenká. Zkuste se držet základní myšlenky, vnímejte svůj cit pro detail a inspirujte se.

Interiér, který se vyznačuje boho stylem, je na první pohled plný divokých barev. Ty základní vycházejí z přírody. Jedná se o zemité odstíny béžové, hnědé, zelené i černé. Doplňují je pestré barvy, dále výrazné doplňky, bohaté vzory a dokonce i lesklé odstíny stříbra nebo mědi. V osobitém interiéru nikdy nechybí koberec, závěsy, polštářky, přehozy či deky. Textilií totiž nikdy není dost. Nezáleží na tom, zda dáte přednost folklorním, geometrickým nebo indiánským vzorům. Hodí se i samet, kožešiny nebo patchwork.

Obklopte se věcmi s příběhem

Při výběru textilií se ovšem zaměřte na ty přírodní – bavlnu, len nebo kůži. Stejně postupujte při volbě nábytku a dalšího vybavení. K boho stylu se hodí dřevo nebo bambus, oblíbené je také patinování. Určitě neuděláte chybu, když si do obýváku pořídíte rustikální kousek, který zkombinujete se starším sekretářem po babičce. Vše můžete doplnit dekorací z lana, kamenů nebo dalších neopracovaných přírodních materiálů. Protože boho styl preferuje osobitost, měla by mít pokud možno každá věc v interiéru svůj vlastní příběh.

Byt je jedna velká galerie

Prostor zde dostávají sbírky různých předmětů, vlastní obrazy a další rukodělné výrobky. Doplnit je můžete zajímavými dárky nebo suvenýry z cest. Klidně si jimi ozdobte stěny, nástěnné galerie jsou totiž vítané. Neváhejte si na zeď pověsit starší malované talíře po babičce nebo své hudební nástroje. Oblíbenou dekorací jsou také malované mandaly nebo macramé a všechno z uzlíků. Je libo houpací síť? I ta boho styl originálně doplní.

Dekorace doplňují nápadité rostliny

Důkladně zvažte každý doplněk. Nezapomeňte na svícny, mísy, talíře ani keramiku. Čím víc budou rozmanitější a osobitější, tím lépe. Co však v bohémském interiéru rozhodně nesmí chybět, jsou květiny. Povoleny jsou vzrostlé palmy, závěsné převislé rostliny, obří kaktus, kokedamy či obrovská kytice lučního kvítí. Dále čtěte: Oživte svůj domov. Zkuste si vystavit obrázky nebo rodinné fotografie s nápadem.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci objevili nejstaršího predátora na planetě. Dochoval se díky masivnímu podmořskému sesuvu

Jak v srpnu prořezat ovocné stromy a keře, aby vám napřesrok...

Namnožte si své muškáty. Nastal ideální čas odebrat...

Je ideální čas namnožit hortenzie. Jak správně odebrat...

Srpnová výsadba ředkviček a další zeleniny: Jaké druhy...

French press: Připravte si perfektní kávu za pár minut

Přidejte nyní k rajčatům hnojivo ze sody, kvasnic a popele....

Zavřít reklamu