Déšť ani vichřice nemají šanci. Truhlíky budou na oknech držet jako přibité

Exterier 06. dubna 2018 | 13:42 — Marie Drahá
Pilně se staráte o muškáty v truhlících a pak to přijde: Silný vítr je shodí z oken a je po parádě. Zabraňte tomu jednou provždy. Existuje několik možností, jak truhlíky pořádně a důkladně připevnit, aniž byste je museli schovávat před každou horší předpovědí.
Další 4 fotografie v galerii
Ani horší počasí nezabrání tomu, abyste měli okna ozdobená po celý rok / Shutterstock

Pokud máte na oknech nezajištěné truhlíky hlavně v místech, kde hrozí, že na někoho nebo na něco spadnou, koledujete si o velký malér. Dříve, než se pustíte do náročnějšího řešení, kvůli bezpečnosti zajistěte truhlíky alespoň provizorně. Buď je můžete na parapet přilepit, nebo je zatížit těžkým kamenem. Těžší než obyčejné truhlíky jsou potom samozavlažovací.

Někdo si poradí i tak, že přiváže k oknu vlasec. Lze jej protáhnout malým očkem na speciálním kusu plastu, který se přilepí na okno. Určitě však pouvažujte o bezpečnější variantě. Ani nábytek není nutné pravidelně schovávat před deštěm. Máme pro vás lepší řešení.

Neviditelné držáky

Už dva roky připomínáte partnerovi, že potřebujete připevnit na oknech květináče, a nic se neděje? Zvládnete to i bez něj – s fixpoty. Největší výhodou tzv. neviditelných držáků je skutečnost, že se nemusí přivrtávat! Okna budete mít krásně ozdobená a nezničíte si přitom fasádu ani rámy nových oken. Druhým bonusem je, že opravdu nejdou vidět. Nic tedy nenaruší vzhled nádob ani květin.

Tyto držáky truhlíků se dají připevnit k většině plastových oken. Jednoduše tak, že je zasunete do spodní technické drážky. Fixpoty dokážou přidržet truhlíky v různých délkách vysoké od 10 do 19 centimetrů. A použít se dají také na dřevěná okna. Tam, kde nejsou spodní drážky, stačí k neviditelnému držáku přidat adaptér, který se nalepí na parapet.

Tyče do koupelny

Právě jejich obdobou jsou šroubovací tyče, díky kterým z okna žádný truhlík nespadne. Na fasádu připevníte kroužky, mezi ně vložíte tyč a krouživým pohybem ji dotáhnete. Zábrana je hotová. Další možnost skýtají okapničky. Do jejich boků se umístí dva díly a mezi ně tzv. rozpěra. Květiny bezpečně zajistí, navíc se za ni nebudete stydět.

Zábrany obecně je možné uchytit tak, že je přišroubujete do okapničky parapetu, rozepřete mezi okenní špalety, navrtáte konzoly do okenních špalet nebo do čelní fasády domu. Záleží, která varianta je vám nejpříjemnější. Ideální je, pokud myslíte na držáky truhlíků ještě před nahozením fasády. Lehce je navrtáte a až se bude fasáda dělat, jednoduše je do ní dělníci zadělají.

Okenní zahrádka v podobě plůtku rovněž zabrání padání květináčů či truhlíků z parapetu. V případě balkonů pak není co řešit: Květináče na ně připevníte pomocí háčků nebo koupíte rovnou takové nádoby, které se dají nasadit na zábradlí.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Legendární zpěvačka a herečka Barbra Streisandová vydala po letech nový singl

Je vaším snem zažít pulsující atmosféru nejslavnějšího...

Chtěli byste vědět, jaká zima nás letos čeká? Sledujte...

5 chyb při výběru AKU nářadí, kterým se musíte vyhnout

Jak vytvořit dokonalou zahradní oázu: Tipy a triky

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Zavřít reklamu