Francouzský styl vnese eleganci a šarm do každého interiéru

Interier 26. února 2021 | 10:33 — Marie Drahá
Pařížanky jsou odpradávna považovány za světovou módní ikonu. Eleganci a šarm, která je jim tolik vlastní, dokážou bez váhání promítnout také do interiéru. Potrpí si na umění, dekorace, ale i pohodlí. Výsledkem je útulný, přitom velmi originální styl bydlení. Inspirujte se.
Další 4 fotografie v galerii
Světlé barvy dominují francouzským obydlím / Depositphotos

Francouzi inspirují ostatní národy svým stylem života, oblékáním, v neposlední řadě také designem. Za krále interiérového designu je mnohými označován vloni zesnulý Christian Liaigre. Byl to právě on, kdo začal vytvářet nábytek s čistými liniemi, využívat přírodní materiály a hledat dokonalosti v detailech. Byl jednoduše propagátorem luxusního stylu bez zdobnosti.

Velká pohodlná sedačka je základ

Francouzský styl bydlení si přesto na ozdoby i dekorace docela potrpí. Jedná se o znak venkovského stylu bydlení, které je spojeno především s velkým pohodlím. Pokud si máte do interiéru pořídit jedinou věc typickou pro Francouze, pak by to měla být velká pohodlná sedačka doplněná různými křesly, které k sobě dokonale ladí. Hromada polštářů a stylové podnožky jsou pak jen pomyslnou třešničkou na dortu. Francouzi si libují v květinových vzorech, ale zdaleka netrvají na tom, aby měli v interiéru všechno stejné. Nebojí se různých kombinací ani luxusnějších doplňků.

Ukázkovým příkladem je křišťálový lustr, který je k vidění ve většině pařížských obydlí. V jídelně i obývacím pokoji vytvoří dojem luxusu i romantiky dávných dob. Pokud si však na romantické bydlení příliš nepotrpíte, namísto krajek, obrazů a polštářů můžete vnést do interiéru více městské energie a zkusit kombinovat starožitný nábytek s moderními kusy, a to včetně umění. Velké oblibě se těší například kubismus.

Francouzi milují staré věci i zlato

Ve francouzském bytě takřka nikdy nechybí živé květiny. Stačí se však držet jednoho nebo dvou odstínů, překombinované kytice Francouzi tolik v oblibě nemají. Zato si potrpí na dostatek světla, světlé barvy a florální motivy. Stejně tak milují zlato, především v podobě jednoduchých detailů. Může jít o menší rámeček na fotku, drobnou dekoraci nebo zlatý svícen. Našli jste jej na půdě a už má svá nejlepší léta za sebou? Tím lépe. Podle Francouzů může mít i rozbité zrcadlo své kouzlo.

Přestože Francouzi na trendy tolik nedají, jednoho se aktuálně drží. Je jím udržitelnost a recyklace. Dbají na to, aby měl domov duši. Právě z toho důvodu se starších věcí jen tak lehce nevzdávají. Dále čtěte: I malý obývák může vypadat prostorně. Stačí pár optických triků.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Měsíc, který se podobá hvězdě smrti, obíhá kolem Saturnu. Vědci odhalili další jeho tajemství

Švédský sypaný tvarohový koláč. Tento dokonale vláčný...

Skvělý trik Zdeňka Pohlreicha, jak udělat palačinky...

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Zavřít reklamu